sobota, 20 kwietnia, 2024

System kamer na strzelnicę

Share

Zawody “King Of 2 Miles 2019” odbędą się pomiędzy 20 a 22 kwietnia we Francji niedaleko miejscowości Montferrat.
Cele będą rozmieszczone na kilku dystansach: 1200 jardów, 2500 jardów, 2 mile (3520 jardów) i 4000 jardów.
Tegoroczna edycja zawodów przyciągnęła ponad 150 strzelców. Organizatorzy KO2M stosują dodatkową kwalifikację. Żeby tam wystartować trzeba startować w zawodach ELR z dobrymi wynikami.
Punktacja na zawodach premiuje bonusami punktowymi pierwsze trafienia celów. Obiektywność zapewnia system, który bierze pod uwagę trudność trafienia na konkretnych dystansach.
Do samych zawodów wrócimy w kolejnych artykułach.Dzisiaj chciałbym przedstawić ciekawostkę, jeden z elementów wspomagających identyfikację trafień.
Jak ciężko jest czasami dostrzec trafienie nawet na 300 czy 600 metrów wie każdy kto kiedyś patrzył przez spektyw podczas strzelania. Pojawił się pomysł jak to usprawnić.
Jest to system oparty na kamerach specjalnie przygotowanych do panujących tam warunków. Jak mówi Michel, twórca systemu kamery są dedykowane do obserwacji gongów (dzwonów strzeleckich), ale doskonale sprawdzą się także w przypadku celów papierowych.
Cztery kilometry to dużo.. bo właśnie na takich dystansach system był testowany. Transmisję sygnału cyfrowego zapewniają anteny kierunkowe. Wewnątrz są umieszczone kamery X33HD zasilane akumulatorami 24V.
Jak mówi twórca systemu wszystko działa bez zarzutu a opóźnienia obrazu na tych dystansach są minimalne.

Darek Topyła
Darek Topyłahttps://portalstrzelecki.pl
Redaktor naczelny Portalu Strzeleckiego. Pomysłodawca i założyciel serwisu internetowego portalstrzelecki.pl, strzelec sportowy, dalekodystansowy, myśliwy. Instruktor strzelectwa sportowego, sędzia PZSS kl. III. Sędzia i instruktor strzelectwa myśliwskiego. Autor rozwiązań informatycznych dla organizatorów zawodów strzeleckich. Pomysłodawca aplikacji webowej shooterstats.pl.

Przeczytaj także

Reklama

News