poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Sukces polskiej ekipy w zawodach strzeleckich Ulfhednar Winter Bolt 2024 w Norwegii

Share

W miniony weekend, pięcioosobowa ekipa reprezentująca Polskę zaszczyciła swoją obecnością międzynarodowe zawody strzeleckie Ulfhednar Winter Bolt 2024, które odbyły się w malowniczej, zimowej scenerii Norwegii.

Przywitani przez gospodarzy obfitymi opadami śniegu, zawodnicy od wczesnych godzin porannych rozpoczęli rywalizację, dając z siebie wszystko na przestrzeni dziesięciu torów strzeleckich o zróżnicowanych dystansach od 80 do 685 metrów.

Zawody, które przyciągnęły 64 uczestników z różnych krajów, zostały zorganizowane w pięciu różnych lokalizacjach. Aby dodać element wyzwania, torom towarzyszyły trasy spacerowe o łącznej długości około 3 kilometrów w jedną stronę, co w połączeniu z dużą ilością śniegu, stanowiło nie lada próbę dla kondycji fizycznej uczestników.

Polska ekipa, mimo trudnych warunków, wykazała się wyjątkowym umiejętnościami i determinacją. Ania Bochyńska osiągnęła znakomity wynik, zajmując 7. miejsce w klasyfikacji ogólnej i zdobywając tytuł najlepszej wśród kobiet. Damian Bochyński, znany jako Long Range Shooter, uplasował się tuż za nią, zajmując 10. miejsce w klasyfikacji ogólnej i 7. miejsce w kategorii open. Dawid Prs oraz Mario Awl Prs również pokazali klasę, zajmując odpowiednio 14. i 17. miejsce w klasyfikacji ogólnej. Wśród nich, Marek Pyka wyróżnił się wyjątkowo, zdobywając 2. miejsce w kategorii tactical, co jest równoznaczne z liczbą punktów uzyskaną przez zwycięzcę, a różnicę zrobił jedynie minimalnie dłuższy czas potrzebny na ukończenie jednego z zadań.

Ekipa już przygotowuje się do kolejnych zawodów – NLHU Winter Match, które odbędą się już dzisiaj. Ich dotychczasowe osiągnięcia świadczą o wysokim poziomie polskiego strzelectwa i są powodem do dumy dla kibiców w Polsce. Gratulacje!

Fot. Prs FB

Przeczytaj także

Reklama

News