poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Otwarcie strzelnicy “Zimny Dół” w okolicach Kazimierza Dolnego

Share

Gościliśmy dzisiaj na otwarciu strzelnicy “Zimny dół” w miejscowości Zbędowice koło Kazimierza Dolnego. Po mimo padającego śniegu z deszczem atmosfera na miejscu była super gorąca. Strzelnica zrobiła na nas bardzo duże wrażenie. Widok z osi 100 m był niesamowity. W większości przypadków strzelnice są położone w wyrobiskach i kopalniach. Generalnie poniżej poziomu gruntu. “Zimny Dół” to co innego, nazwa jest nieco złudna. Ale sami zobaczcie.

fot. archiwum

Zbędowice to niewielka wieś w gminie Kazimierz. Położona malowniczo na wzgórzach nad Parchatką wśród pól i bardzo licznych wąwozów, które skrywają wiele tajemnic także z czasów ostatniej wojny.

Strzelnica jest położona w bardzo urokliwym miejscu na wzgórzach, z których roztacza się wspaniały widok na dolinę Wisły i samą rzekę. Właściciele strzelnicy Piotrek i Sławek Miazga oprowadzili nas po swoim obiekcie. Mamy tu do dyspozycji dwie osie o długości odpowiednio 25 m i 100 m. Są dosłownie wycięte w lessowym podłożu. Oś stu metrowa ma szerokość 16 metrów i jest otoczona odpowiedniej wysokości wałami z trzech stron. Daje to duże możliwości do konfiguracji torów strzeleckich.

Na otwarciu pojawiło się bardzo wiele osób ze środowiska strzelców. Otwarcie uświetnili swoją obecnością Sokolnicy ze swoimi podopiecznymi. Gospodarze podjęli nas pysznym gulaszem i bigosem na dziczyźnie.

 

fot. archiwum

Przeczytaj także

Reklama

News