Sniper Extreme 2020

0
1386

W Europie są różne zawody taktyczne. W Finlandii można wystartować w “Finn Sniper”. Zawody organizuje Fińska Gildia Snajperska wspólnie z Armią Fińską. Do startu zazwyczaj dopuszczone są cztery drużyny z poza Finlandii. W Finlandii są też organizowane zmagania snajperów pod nazwą “Simo Hayha Competition”, ale to jest temat na osobny artykuł. Włochy to “Skiritai Extreme Sniper Competition”. Na poligonie w Słowackim Zahorie organizowane są trzydniowe zawody taktyczne “STIT”. W Polsce startowaliśmy w “Sniper`s Mission”

Przyszedł rok 2020 i w kalendarzu pojawiły się zawody “Sniper Extreme”, które organizują nasi Przyjaciele, Żołnierze, Instruktory i utytułowani zawodnicy. Cel jest jeden, pomoc naszemu Koledze “Ziębie”.

To zawody o charakterze taktyczno-strzeleckim. Zawodnicy będą musieli się sprawdzić w działaniach snajperskich. Do rywalizacji przystąpią dwuosobowe zespoły. Rywalizacja będzie się składać z dwóch etapów trwających około 30 godzin (+)

Etap 1, na terytorium wroga

Będzie polegał na szeregu zadań rozpoznawczych, medycznych TC3, nawigacji w terenie oraz znajomości topografii , cały czas marszu z zastosowaniem skrytego przenikania, stalkingu, zakładania OPI i szkiców terenu, kodowanej łączności składanie odpowiednich meldunków, naprowadzania sił własnych wsparcia ogniowego oraz wszelkiej maści zadań survivalowych, w terenie całkowicie objętym rebelią. Przeciwnikiem będą grupy patrolowo-pościgowe oraz chroniące obiekty własne. Zawodnicy muszą być pod każdym względem przygotowani do samodzielnego działania psycho–fizycznego. Muszą być także odpowiednio wyposażeni.

Przejścia między konkurencjami będą miały sztywne bramki czasowe jak i określony czas na wykonanie każdego zadania by uniknąć zbędnych przestojów. Obowiązuje całkowite maskowanie zawodników oraz sprzętu i wyposażenia które będą posiadali.

Całe wyposażenie od początku do ukończenia zawodów Teamy mają ze sobą, maksymalnie na wyciągnięcie ręki. Nie będzie uzupełniania amunicji, jedzenia, baterii do sprzętu, wymiany ubrań na suche itp. Wodę będzie można uzupełniać w oparciu o naturalne źródła jeśli będzie to możliwe. Złapany zespół zostanie odstawiony na odpowiednią odległość w innym kierunku niż jego marszruta oraz może się spodziewać dodatkowego obciążenia przy tym czas dojścia do punktu pozostaje bez zmian. Karane też będzie zgubienie elementów wyposażenia czy też pozostawienia po sobie zbyt widocznych śladów bytności na wrogim terenie.

Etap 2. Po ciężkiej nocy nastaje dzień.

Po wykonaniu wszystkich zadań nie strzeleckich zespoły będą mogły przystąpić do serii konkurencji strzeleckich z użyciem Karabinów wyborowych, karabinków wsparcia oraz broni osobistej krótkiej.

Będą to czasowe tory strzeleckie na różnych dystansach od 10 m do 1000 m. Cały czas team współpracuje ze sobą strzelec-obserwator z zamiennością funkcji jak to w tym fachu przystało, by wykonać zadanie, wyposażenie może odłożyć na wyciągnięcie ręki, w dalszym ciągu obowiązuje całkowite maskowanie zawodników i sprzętu.

W konkurencjach ogniowych wystąpią min. elementy TC3. Wykorzystane będą cele kartonowo-papierowe, gongi, poppery jak i cele reaktywne.

Zawody organizowane są przez Fundację Sprzymierzeni z GROM, Firmy Precision Weapon Sight, Tac&Med Poland , Wataha Tactical Team oraz przy wsparciu Wojska Polskiego, Centrum Weterana oraz firm prywatnych w postaci sponsorów wspierających. Wszytko to robimy z pasji do strzelectwa, chęci łamania słabości, zdrowej rywalizacji, wymiany doświadczeń między strzelcami a przede wszystkim przyświeca nam jeden główny cel!

Pomoc dla naszego kolegi weterana Piotrka „Zięby” Ziębakowskiego

Całość poprowadzą doświadczeni instruktorzy strzelectwa cywilni i mundurowi, byli żołnierze Wojsk Specjalnych.

Wkrótce pojawi się na naszym profilu FB Sniper Extreme 2020 regulamin zawodów. Rejestracja będzie odbywała się poprzez stronę internetową portalstrzelecki.pl, maksymalna liczba zespołów 50, z czego 15 miejsc jest zarezerwowana dla żołnierzy i służb mundurowych. Decydować będzie kolejność zgłoszeń oraz opłat startowych.

Zapraszamy! RAZEM dla ZIĘBY!!!

Organizatorzy:

Obraz może zawierać: tekst „Fundacja SPRZYMIERZENI Z GROM non-profit”

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: tekst

Partnerzy wspierający:

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: tekst „SPEED SPORTS”

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: tekst „GTG”

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

7 batalion Strzelców Konnych Wielkopolskich

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

 

Patronat medialny:

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Defenc24e

Zapraszamy do komentowania!