sobota, 20 kwietnia, 2024

Słoweńcy, Niemcy i Czesi na zawodach Sniper Extreme

Share

Do zawodów pozostał miesiąc. Ciągle rejestrują się nowe drużyny. Miło nam poinformować, że od pierwszej edycji te zmagania par snajperskich zyskały rangę międzynarodową. Do rywalizacji przystąpili nasi Przyjaciele ze Słovenii (trzy teamy) Z Czech i Niemiec. Z Polski w zawodach wystartują zarówno ekipy wojskowe jak i cywilne. Rejestracja jest dalej otwarta.

Program zawodów

Sniper Extreme

Etap 1. Na terytorium wroga.

Etap ten polegał będzie na wykonaniu szeregu zadań rozpoznawczo-wywiadowczych, medycznych i nawigacyjnych takich jak: ciągły marsz z zastosowaniem skrytego przenikania, stalkingu, zakładania OPI i szkiców terenu, składania odpowiednich meldunków oraz wszelkiej maści zadań survivalowych, w terenie całkowicie objętym rebelią.

Sniper Extreme

Przeciwnikiem będą grupy patrolowo-pościgowe, chroniące obiekty własne oraz ważnych przywódców rebeliantów. Zawodnicy muszą być pod każdym względem przygotowani do samodzielnego działania psycho–fizycznego.

Sniper Extreme

Przejścia między konkurencjami będą miały sztywne bramki czasowe, by uniknąć zbędnych przestojów. Obowiązuje całkowite maskowanie zawodników oraz sprzętu i wyposażenia, które będą posiadali.

Sniper Extreme

Złapany zespół zostanie odstawiony na odpowiednią odległość w innym kierunku niż jego marszruta. Złapany zespół może się spodziewać ukarania dodatkowym obciążeniem. Karane też będzie zgubienie elementów wyposażenia czy też pozostawienie po sobie zbyt widocznych śladów bytności na wrogim terenie.

Etap 2. Po nocy nastaje dzień.

Sniper Extreme

Po wykonaniu wszystkich zadań, zespoły będą mogły przystąpić do serii konkurencji strzeleckich. Będą to czasowe tory strzeleckie na różnych dystansach od 1 m do 1000 m. W konkurencjach ogniowych wykorzystane będą cele kartonowo-papierowe, gongi, poppery, jak i cele reaktywne.

Sniper Extreme

Zawody organizowane są przez Fundację Sprzymierzeni z GROM, Firmy Precision Weapon Sight, Tac&Med Poland, Wataha Tactical Team, a także przy wsparciu Wojska Polskiego, Centrum Weterana oraz firm prywatnych w postaci sponsorów wspierających. Wszystko to robimy z pasji do strzelectwa, chęci łamania słabości, zdrowej rywalizacji, zdobycia nowych doświadczeń.

Sniper Extreme

Pomoc dla naszego kolegi weterana Piotrka „Zięby” Ziębakowskiego

Całość poprowadzą doświadczeni instruktorzy strzelectwa, byli żołnierze Wojsk Specjalnych, funkcjonariusze AT, instruktorzy SURVIVALU oraz ratownicy medyczni. Wszystko po to by jak najbardziej urealnić całość przedsięwzięcia do zadań i misji, które dla większości ludzi znane są tylko filmów.

Przeczytaj także

Reklama

News