poniedziałek, 22 lipca, 2024

Rodzaje broni kombinowanej

Share

W strzelectwie (głównie myśliwskim) nie zawsze chodzi tylko o jeden precyzyjny strzał. Nierzadko zdarza się tak, że to jednak wszechstronność ma przewagę i wtedy do gry wchodzi broń kombinowana.

Czym jest broń kombinowana?

Broń kombinowana to rodzaj broni strzeleckiej, który łączy w sobie różne lufy o różnej charakterystyce, umożliwiając użytkownikowi strzelanie zarówno z amunicji śrutowej, jak i kulowej. Jest to szczególnie popularne wśród myśliwych, którzy potrzebują wszechstronnej broni przystosowanej do różnych sytuacji.

Z lewej ekspres dryling, z prawej dryling.

Warto zauważyć, że broń kombinowana była również wykorzystywana w działaniach militarnych, np. niemiecka M30 Luftwaffe Drilling z okresu II wojny światowej. Jednak obecnie jest to przede wszystkim wybór myśliwych, którzy cenią sobie uniwersalność.

Najpopularniejsze typy broni kombinowanej:

  1. Kniejówka horyzontalna
  2. Kniejówka
  3. Dryling
  4. Ekspres Dryling
  5. Ekspres-Bockdryling
  6. Czwórlufka
Rodzaje i warianty broni kombinowanej na podstawie książki A. Szczyrkowca “Wszystko o broni myśliwskiej”

Podsumowanie.

Rozmieszczenie luf w tego typu broni różni się w zależności od konstrukcji, przy czym najczęściej praktykuje się umieszczenie ich w układzie poziomym lub pionowym.

Więcej szczegółowych informacji na ten temat znajdziecie w materiale pod tytułem “Rodzaje broni myśliwskiej. Broń kulowa, śrutowa i kombinowana oraz amunicja w niej używana.” na kanale Anatomia Broni Palnej.

Należy pamiętać, że każdy rodzaj broni myśliwskiej ma swoje unikalne cechy i zastosowania. Wybór odpowiedniej broni zależy od preferencji myśliwego oraz od rodzaju polowanego zwierzęcia.

Przeczytaj także

Reklama

News