sobota, 22 czerwca, 2024

PRS POLAND SERIES 

Share

Pasja – to słowo jest kluczowe. Bez pasji nie ma efektów, nie ma niczego.

Wszystkie sporty wymagają pasji, poświęcenia, ciężkiej pracy aby osiągać dobre wyniki. Jednym z takich sportów jest strzelectwo sportowe. Strzelectwo dla postronnych ludzi kojarzy się głównie ze sportem olimpijskim, głównie dzięki kilku medalom zdobytym na olimpiadzie i mistrzostwach świata przez Renatę Mauer. Dzisiaj również mamy wiele medali mistrzostw Europy i Świata regularnie zdobywanych przez naszych rodaków w innych dyscyplinach, ale niestety media głównego nurtu kompletnie ignorują te informacje.
W Polsce w ostatnich 3 latach strzelectwo przeżywa ogromny rozwój i zainteresowanie tą dyscypliną stale wzrasta, co niezmiernie nas cieszy. Do naszego kraju zawitały takie dyscypliny jak IPSC, IDPA czy F CLASS. O ile dwie pierwsze dyscypliny dotyczą strzelania na szybkość i celność na krótkich dystansach, to ta ostatnia dotyczy strzelectwa długodystansowego. Dlaczego o tym piszemy ? Dlatego, że w pod koniec roku 2022 do Polski zawitała nowa dyscyplina strzelecka jaką jest PRS.

PRS

PRS to skrót od “Precision Rifle Series” I jest kompilacją IPSC i F-CLASS czyli strzeleniem na szybkość i celność na długie dystanse z postaw wymuszonych. Jeśli chcecie dokładnie wiedzieć wszystko o PRS (co to jest PRS ,jaki jest regulamin czy zasady punktowania kończąc na strukturze światowej i lokalnej )to odsyłamy do oficjalnej strony amerykańskiej link. Jest to pięknie opisane (co prawda w po angielsku) ale mamy 21 wiek i wszelkiej maści internetowe tłumacze pomogą Wam w zrozumieniu kontentu zawartego w tekście https://www.precisionrifleseries.com/about-the-precision-rifle-series/

PRS POLAND SERIES

Ciekawi Was pewnie, kto tworzy oddział w Polsce. Już spieszymy w przedstawieniu naszej załogi. Umowę licencyjną z PRS USA ze strony polskiej podpisał, Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej IBION z siedzibą w Ostródzie. Jest to stowarzyszenie kolekcjonersko poro obronne, posiadające własną strzelnicę o obszarze ok 12 ha. Zatem PRS POLAND Series jest sformalizowanym podmiotem prawnym, który w ramach swoich struktur powołał zarząd mający za zadanie rozwój PRS Poland Series.

Zarząd PRS POLAND SERIES

Mariusz Szydłowski – ojciec dyrektor.
Mariusz, to człowiek którego można by porównać do autobusu z filmu „SPEED „ z Sandrą Bullock. To osoba która niczym ten filmowy autobus musi jechać pełną prędkością i nie może zwolnić poniżej zadanej prędkości. Jedzie swoim tempem i albo nadążasz i jedziesz z nim, a jeśli nie ogarniasz tej prędkości, to lepiej nie wsiadaj. Ta jego szybkość i sprawność biznesowa pozwoliła na zorganizowanie w niecałe 2 miesiące całej organizacji PRS Poland Series uwzględniające wejście naszej Serii do struktur europejskich lig już funkcjonujących w Słowacji, Węgrzech, Czechach, Austrii, Włoszech, pozyskanie sponsorów, obiektów, umów kooperacyjnych i całego szeregu spraw których nie sposób tutaj opisać.

Marek Pyka – wicedyrektor
Marek jest jednym z prekursorów organizacji szeregu imprez i szkoleń z zakresu strzelectwa praktycznego. Jako pierwszy w nad Wisłą zajął się organizacją ligi „mini snajper”MRTM wzorowanych właśnie na „PRSowych” regulaminach. Dlatego w naszym teamie jest odpowiedzialny za regulaminy, projektowanie torów, oraz koncepcje barykad żeby łatwo nie było😊

Karol Janczewski – Szef składów sędziowskich
Kto siedzi w branży to wie ze tego nazwiska nie trzeba przedstawiać. Pochodzi z rodziny doskonałych rusznikarzy. Jak był dzieckiem zamiast smoczka dostawał kulkę 0.50 BMG do ssania. Od lat oprócz tego że sędziuje buduje świetnej jakości wszelkiej maści broń oraz prowadzi sklep z bronią i akcesoriami strzeleckimi.

Maciej Stasiak – Marketing/Media
Maciej znany jest z tego przede wszystkim, że jest znany a przez to że jest znany objął funkcję rzecznika prasowego i nadzorcy szumu medialnego wokół PRS POLAND Series. Maciej w tym roku również zadebiutował jako redaktor Portalu Strzeleckiego robiąc nietuzinkowe videorelacje. Ze swoimi kaloszami, jest przygotowany na każdą okazję😊

Rok 2023 – Liga PRS w Polsce i Europie Centralnej

Już w styczniu będziecie mieli okazję uczestniczyć w pierwszym ligowym meczu na strzelnicy IBION. Mecz ligowy odbędzie się w Niedzielę 22 stycznia. Warto wspomnieć że dzień wcześniej w tym samym miejscu również odbędzie się kultowa impreza „Zimowy Snajper” . Jeśli chcesz wiedzieć kiedy i gdzie odbędą się następne imprezy (centralny i boczny zapłon ) zapraszamy do odwiedzenia naszych oficjalnych fanpage w mediach społecznościowych oraz na portalstrzelecki.pl

Sponsorzy

Na końcu należy wspomnieć o naszych sponsorach, których listę przedstawia poniższa grafika.

Wartość nagród dla całej ligi jest oszałamiająca jak na warunki europejskie, tylko dla serii w naszym kraju to wartość około 150 000 PLN. Jak widzicie nie spotykana do tej pory na imprezach tego typu w naszym kraju.
Zasady Serii są bardzo proste. Musisz wziąć udział w dwóch meczach kwalifikacyjnych i Finale, dotyczy to bocznego jak i centralnego zapłonu. Z każdego meczu otrzymujesz punkty PRS, które są w odpowiedni sposób przeliczane zgodnie z regulaminem. Waga punktów meczy rankingowych to 40% a finału 60%. Wszystko to można wyczytać dostępnym regulaminie PRS Poland Series.
Po strzeleniu finału mamy pełna jasność jak wygląda czołówka polskiego PRS. Niezależnie od meczy krajowych, mamy możliwość i zaproszenie o uczestniczenia w meczach zagranicznych naszej serii. Zwieńczeniem są mistrzostwa o poziomie europejskim i światowym.
Kalendarz naszej serii z podziałem na boczny i centralny zapłon poniżej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w naszej serii i mamy nadzieję że naszym prężnym działaniem, chęciami i PASJĄ zarazimy Was bardziej niż Covid ,do uprawiania tej pięknej dyscypliny strzeleckiej.
Kluby chętne do przystąpienia do PRS Poland Series są też mile widziane. Rozwijajmy się razem.

Przeczytaj także

Reklama

News