Reklama

Pasja – to słowo jest kluczowe. Bez pasji nie ma efektów, nie ma niczego.

Wszystkie sporty wymagają pasji, poświęcenia, ciężkiej pracy aby osiągać dobre wyniki. Jednym z takich sportów jest strzelectwo sportowe. Strzelectwo dla postronnych ludzi kojarzy się głównie ze sportem olimpijskim, głównie dzięki kilku medalom zdobytym na olimpiadzie i mistrzostwach świata przez Renatę Mauer. Dzisiaj również mamy wiele medali mistrzostw Europy i Świata regularnie zdobywanych przez naszych rodaków w innych dyscyplinach, ale niestety media głównego nurtu kompletnie ignorują te informacje.
W Polsce w ostatnich 3 latach strzelectwo przeżywa ogromny rozwój i zainteresowanie tą dyscypliną stale wzrasta, co niezmiernie nas cieszy. Do naszego kraju zawitały takie dyscypliny jak IPSC, IDPA czy F CLASS. O ile dwie pierwsze dyscypliny dotyczą strzelania na szybkość i celność na krótkich dystansach, to ta ostatnia dotyczy strzelectwa długodystansowego. Dlaczego o tym piszemy ? Dlatego, że w pod koniec roku 2022 do Polski zawitała nowa dyscyplina strzelecka jaką jest PRS.

PRS

PRS to skrót od “Precision Rifle Series” I jest kompilacją IPSC i F-CLASS czyli strzeleniem na szybkość i celność na długie dystanse z postaw wymuszonych. Jeśli chcecie dokładnie wiedzieć wszystko o PRS (co to jest PRS ,jaki jest regulamin czy zasady punktowania kończąc na strukturze światowej i lokalnej )to odsyłamy do oficjalnej strony amerykańskiej link. Jest to pięknie opisane (co prawda w po angielsku) ale mamy 21 wiek i wszelkiej maści internetowe tłumacze pomogą Wam w zrozumieniu kontentu zawartego w tekście https://www.precisionrifleseries.com/about-the-precision-rifle-series/

PRS POLAND SERIES

Ciekawi Was pewnie, kto tworzy oddział w Polsce. Już spieszymy w przedstawieniu naszej załogi. Umowę licencyjną z PRS USA ze strony polskiej podpisał, Instytut Bezpieczeństwa i Obrony Narodowej IBION z siedzibą w Ostródzie. Jest to stowarzyszenie kolekcjonersko poro obronne, posiadające własną strzelnicę o obszarze ok 12 ha. Zatem PRS POLAND Series jest sformalizowanym podmiotem prawnym, który w ramach swoich struktur powołał zarząd mający za zadanie rozwój PRS Poland Series.

Zarząd PRS POLAND SERIES

Mariusz Szydłowski – ojciec dyrektor.
Mariusz, to człowiek którego można by porównać do autobusu z filmu „SPEED „ z Sandrą Bullock. To osoba która niczym ten filmowy autobus musi jechać pełną prędkością i nie może zwolnić poniżej zadanej prędkości. Jedzie swoim tempem i albo nadążasz i jedziesz z nim, a jeśli nie ogarniasz tej prędkości, to lepiej nie wsiadaj. Ta jego szybkość i sprawność biznesowa pozwoliła na zorganizowanie w niecałe 2 miesiące całej organizacji PRS Poland Series uwzględniające wejście naszej Serii do struktur europejskich lig już funkcjonujących w Słowacji, Węgrzech, Czechach, Austrii, Włoszech, pozyskanie sponsorów, obiektów, umów kooperacyjnych i całego szeregu spraw których nie sposób tutaj opisać.

Marek Pyka – wicedyrektor
Marek jest jednym z prekursorów organizacji szeregu imprez i szkoleń z zakresu strzelectwa praktycznego. Jako pierwszy w nad Wisłą zajął się organizacją ligi „mini snajper”MRTM wzorowanych właśnie na „PRSowych” regulaminach. Dlatego w naszym teamie jest odpowiedzialny za regulaminy, projektowanie torów, oraz koncepcje barykad żeby łatwo nie było😊

Karol Janczewski – Szef składów sędziowskich
Kto siedzi w branży to wie ze tego nazwiska nie trzeba przedstawiać. Pochodzi z rodziny doskonałych rusznikarzy. Jak był dzieckiem zamiast smoczka dostawał kulkę 0.50 BMG do ssania. Od lat oprócz tego że sędziuje buduje świetnej jakości wszelkiej maści broń oraz prowadzi sklep z bronią i akcesoriami strzeleckimi.

Maciej Stasiak – Marketing/Media
Maciej znany jest z tego przede wszystkim, że jest znany a przez to że jest znany objął funkcję rzecznika prasowego i nadzorcy szumu medialnego wokół PRS POLAND Series. Maciej w tym roku również zadebiutował jako redaktor Portalu Strzeleckiego robiąc nietuzinkowe videorelacje. Ze swoimi kaloszami, jest przygotowany na każdą okazję😊

Rok 2023 – Liga PRS w Polsce i Europie Centralnej

Już w styczniu będziecie mieli okazję uczestniczyć w pierwszym ligowym meczu na strzelnicy IBION. Mecz ligowy odbędzie się w Niedzielę 22 stycznia. Warto wspomnieć że dzień wcześniej w tym samym miejscu również odbędzie się kultowa impreza „Zimowy Snajper” . Jeśli chcesz wiedzieć kiedy i gdzie odbędą się następne imprezy (centralny i boczny zapłon ) zapraszamy do odwiedzenia naszych oficjalnych fanpage w mediach społecznościowych oraz na portalstrzelecki.pl

Sponsorzy

Na końcu należy wspomnieć o naszych sponsorach, których listę przedstawia poniższa grafika.

Wartość nagród dla całej ligi jest oszałamiająca jak na warunki europejskie, tylko dla serii w naszym kraju to wartość około 150 000 PLN. Jak widzicie nie spotykana do tej pory na imprezach tego typu w naszym kraju.
Zasady Serii są bardzo proste. Musisz wziąć udział w dwóch meczach kwalifikacyjnych i Finale, dotyczy to bocznego jak i centralnego zapłonu. Z każdego meczu otrzymujesz punkty PRS, które są w odpowiedni sposób przeliczane zgodnie z regulaminem. Waga punktów meczy rankingowych to 40% a finału 60%. Wszystko to można wyczytać dostępnym regulaminie PRS Poland Series.
Po strzeleniu finału mamy pełna jasność jak wygląda czołówka polskiego PRS. Niezależnie od meczy krajowych, mamy możliwość i zaproszenie o uczestniczenia w meczach zagranicznych naszej serii. Zwieńczeniem są mistrzostwa o poziomie europejskim i światowym.
Kalendarz naszej serii z podziałem na boczny i centralny zapłon poniżej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych do uczestnictwa w naszej serii i mamy nadzieję że naszym prężnym działaniem, chęciami i PASJĄ zarazimy Was bardziej niż Covid ,do uprawiania tej pięknej dyscypliny strzeleckiej.
Kluby chętne do przystąpienia do PRS Poland Series są też mile widziane. Rozwijajmy się razem.

2 KOMENTARZE

Zapraszamy do komentowania!