sobota, 22 czerwca, 2024

Pożegnanie z lufą – epilog

Share

Pożegnanie z lufą nastąpiło na  ostatnich zawodach  w sezonie 2019  20 października. Zdobyłem wtedy dorobek ciut mniejszy niż zwykle – 4 miejsce w Trójboju i 4 miejsce w Rankingu Ligii.  Poniżej post który napisałem wtedy w mediach społecznościowych razem z załączonymi zdjęciami tarcz z poszczególnych dystansów

Fizyki nie da się oszukać – jak niektórzy wiedzą strzelam dość długo lufą Krieger w 284Win. Od przynajmniej dwóch sezonów jej wygląd w boroskopie, zwiększenie zabrudzeń miedziowych itp. przy dość dużym przebiegu wróżył jej rychły koniec. Już parę razy chciałem się zabierać za wymianę ale jak właśnie stwierdzałem, że po następnych wymieniam to np. te właśnie zawody wygrywałem i wtedy przekorny a i krakowski charakter brał górę – przecież nie będę zmieniał lufy z której można wygrać. Zrobiła się z tego wręcz dodatkowa przyjemność – no normalnie lufa Doriana Graya.

Sam byłem ciekaw jak długo się da i w jaki dokładnie sposób się skończy,… 

W kwietniu 2019 przed zawodami zauważyłem już dużo większe różnice w prędkościach początkowych ale wiecie te zawody wygrałem, Longshot 2019 też poszedł – 2 miejsce (zwłaszcza 800m na zmiennym wietrze – 92 punkty i grupa wertykalnie też rozciągnięta ale tam gdzie trzeba) wiec przed Mistrzostwami Polski nic nie zmieniłem i tu jakoś zdecydowanie gorzej 800m, ale jeszcze po wystygnięciu lufki udało się wygrać 1000y.

Później już nie miałem czasu – Drawsko i też słabe (rozsypane w pionie) 800m. W ostatni piątek przed zawodami mierząc Labradarem prędkości mocno się podłamałem – zazwyczaj w moich loadach największe różnice (Extreme Spread ) bywają w okolicy 5m/s a  standardowa odchyłka (SD) np 1,5 – 2 m/s. W ostatni piątek miałem extreme spread … 26 m/s i to od razu było widać na tarczach. Na zawodach pogoda była bardzo dla wszystkich łaskawa co sprzyjało wysokim wynikom – zacząłem od maxa na 300m ale już wygląd tej grupy pokazuje mały rozrzut boczny i znacznie większy wertykalny. Grupa na 800m była już konkretnie rozciągnięta. Byłem ciekaw czy na wystudzonej w niedziele jeszcze da się jakoś strzelić 1000y (tak jak w czerwcu ) – i tu wyszło już wszystko w całej rozciągłości – rozrzut boczny niecałe 9 cm (0,3 MOA) a pionowy 29 cm (1,1 Moa) …

7 lat strzelania i 3500 strzałów, dobre i bardzo dobre miejsca na Longshotach, sporo wygranych naszych zawodów, Rankingów itd.

Krieger … I Salute You!!! 

Złomować? Takiego “Wojownika” ?… Aż się prosi o wysłanie na myśliwską emeryturę… 

Niestety lufka nie doczekała myśliwskiej emerytury – została zezłomowana i rusznikarz zrobił  mi wycinek do pokazywania na kursach elaboracji jak wygląda wypalony stożek przejściowy – tak jak widać na załączonym zdjęciu.

Wywiad z Rafałem Walczowskim gdzie wspomina właśnie tą lufę.

Galeria

Rafał Walczowski

Przeczytaj także

Reklama

News