piątek, 29 marca, 2024

Polscy wojskowi – sportowcy na Światowych Igrzyskach CISM w Wuhan

Share

W Chinach startowali sportowcy, który jednocześnie są wojskowymi. Najważniejsze zawody sportowe w militarnym świecie odbywały
się w miejscowości Wuhan. Otwarcie Światowych igrzysk CISM odbyło się 18.10.2019, natomiast zakończenie miało miejsce w niedzielę 27.10.2019 roku.
W tych zawodach startowało 18 strzelców.

Nasi reprezentanci trzy razy wchodzili na różne stopnie podium. Pierwsze miejsce
w konkurencji Trap 125 mężczyzn zdobył Jaromir Wojtasiewicz. Jednocześnie ustanowił nowy rekord CISM w finale. W tej konkurencji nasza drużyna w składzie: Jaromir Wojtasiewicz, Pasierbski Tomasz oraz Kowalczyk Piotr stanęła na drugim poziomie podium. Ostatni nasz medal podczas tej imprezy zdobyły drużynowo Panie w konkurencji Military Rapid Fire Pistol 25m w składzie Agnieszka Korejwo, Agata Nowak oraz Joanna Tomala.

Nie wiele zabrakło do czwartego medalu. Drużynowo w konkurencji Karabin trzy postawy, Aleksandra Szutko, Agnieszka Nagay oraz Aneta Stankiewicz Panie zdobyły 3519 punktów i wystrzelały razem 169 dziesiątek wewnętrznych. Do trzeciego miejsca tj. Norweżek, które miały ten sam wynik, zabrakło tylko 19 wewnętrznych dziesiątek.

Nasi sportowcy wyróżniali się również w innych konkurencjach. Drużyna w składzie Tomasz Bartnik, Robert Kraskowski oraz Bartosz Skorupa zajęli 5 miejsce w konkurencji Military Rapid Fire Rifle Men Team 300 metrów oraz 7 miejsce Standard Rifle 3 position Men Team 300 metrów. Inna drużyna w składzie Tomasz Wawrzonowski, Piotr Daniluk oraz Oskar Miliwek zajęła 6 miejsce w konkurencji 25 m. Center Fire Pistol Men.

W konkurencjach pistoletowych indywidualnie najlepiej wystartowała Joanna Tomala, wywalczyła 7 miejsce w Pistolecie Sportowym, który jest konkurencją olimpijską.

Należy zaznaczyć, że w porównaniu do innych dyscyplin sportowych, strzelectwo podczas zawodów CISM jest reprezentowane przez jednych z najlepszych zawodników świata. Tym samym, poziom sportowy jest zbliżony do poziomu zawodów organizowanych przez ISSF. Świadczy o tym między innymi poziom konkurencji karabin 3 postawy kobiet. Rosjanki w drużynie uzyskały znacznie lepszy wynik, niż aktualny rekord świata.