niedziela, 19 maja, 2024

Podbój Skandynawii

Share

W lipcu zanosi się na podbój Skandynawii przez polskich strzelców. Dwa teamy z Polski będą brały udział w zawodach. W Finlandii wystartuje Team portalstrzelecki.pl Paweł Stempniak, Darek Topyła i Arek Krakowiak a w Norwegii Michał Dudzik, Łukasz Jankiewicz, Artur Adamek i Piotr Borysewicz.

W Norwegii za kołem podbiegunowym nieopodal miejscowości Troms odbędą się zawody strzeleckie zaliczane do Viking Rifre Series Midnight Sun Rifle Challenge. Natomiast w Finlandii na początku lipca wystartuje FinnSniper19.

Taktyka
Finnsniper to prestiżowe zawody organizowane przez Armię Finlandii. Tegoroczna edycja odbywa się niedaleko miejscowości Niinisalo 270 km na północ od Helsinek. Zawody są zawsze perfekcyjnie zorganizowane. Tory są ciekawe i wymagające, strzelanie odbywa się na nieznane dystanse do celów reaktywnych, które są bardzo często ukryte.

Role w trzyosobowym teamie muszą być wcześniej zaplanowane i przećwiczone. Sędziowie nie oceniają tylko wyników strzelań. Ocenie na każdym torze podlega kamuflaż, maskowanie twarzy, rąk, broni. Zawodnicy mogą się spodziewać konkurencji medycznych, gdzie np. trzeba przez radio wezwać MEDEVAC i odpowiednio zabezpieczyć miejsce podjęcia rannego. Jednym słowem szykuje się kawał taktycznej przygody czyli to co “tygrysy lubią najbardziej”

Precyzja
MRSC Midnight Sun Rifle Challenge w Norwegii to 24 godzinne strzelanie w niespotykanych jak na lipiec u nas w kraju warunkach. Góry, dzień polarny, kapryśna pogoda. Można tam przeżyć cztery pory roku w jeden dzień. Zawodnikom, którzy nie przywykli do tych warunków miesza się dzień z nocą i na odwrót.
Jak mówi Michał Dudzik, uczestnik poprzedniej edycji: “Trudne zawody w przepięknym krajobrazie. Zupełnie inne podejście strzeleckie w stosunku zawodów Polskich, precyzja dla Norwegów jest wszystkim. Jednocześnie wymagające fizycznie, zarówno przez teren (do przejścia około 30 km w górach), czas trwania (około 24h) jakim aurę (w środku lata maks 10 stopni i leżący śnieg)”.

Zaraz po zawodach opiszemy dla Was bardzo dokładnie co działo się w Skandynawii.
Trzymajcie za nas kciuki!

Poniżej przykładowe filmy znalezione na wiodącym serwisie.


Przeczytaj także

Reklama

News