wtorek, 18 czerwca, 2024

Plecak ZipperFox 40

Share

Plecak Wisport ZipperFox 40

Prosta budowa, wytrzymałość, dobry system nośny, szybki dostęp do wnętrza, komfort użytkowania oraz łatwość modyfikacji i doczepiania ekwipunku. Takich cech wymagamy od typowego jednokomorowego plecaka taktycznego średniej pojemności. Znajdziemy je w nowym produkcie firmy Wisport. Plecak ZipperFox o pojemności 40 litrów to prosta, ergonomiczna konstrukcja, doskonałe sprawdzająca się podczas typowo zadaniowych, średniodystansowych wypadów. Wzorcem do stworzenia ZipperFox był sprawdzony plecak SilverFox. Główna modyfikacja to zastąpienie klapy i komina zamkiem w kształcie litery U.

Podstawowe cechy

O wytrzymałość plecaka dba sprawdzony i wyjątkowo odporny materiał Cordura. W plecaku zastosowano niepękające na mrozie oraz łatwe w obsłudze klamry firmy ITW Nexus. ZipperFox obszyty jest taśmami w systemie Molle zmniejszającymi objętość plecaka oraz zapewniającymi stabilność i odpowiednią sztywność. Pozwalają one też na zamontowanie dodatkowego ekwipunku, kieszeni czy zasobników.

W środku znajdują się trzy kieszenie, kieszeń na system hydracyjny, kieszeń z siatki oraz panel z taśmami w systemie Molle, ułatwiający zamocowanie dodatkowych kieszonek, organizerów i drobnego sprzętu.

Dostęp do komory głównej zapewnia zamek błyskawiczny w kształcie litery U, biegnący po obu stronach oraz przez pokrywę górną. Pozwala to na łatwy dostęp do komory z każdego boku lub z góry. Dzięki temu można również całkowicie rozłożyć plecak, co ułatwia pakowanie lub szybkie znalezienie potrzebnego sprzętu.

System nośny

W plecaku ZipperFox zastosowano innowacyjny i komfortowy system nośny SAS Military. System wyposażony jest w aluminiową listwę usztywniającą, którą w miarę potrzeb można zdemontować, co ułatwia transport pustego plecaka. Nie zabrakło tu też dobrze dopasowującego się do ciała pasa biodrowego i odpowiednio dużego kanału wentylacyjnego. System jest prosty w regulacji. SAS Military łatwo dostosować do sylwetki użytkownika. Zapewnia on bardzo dobrą stabilność oraz wysoki komfort użytkowania, nawet przy mocno obciążonym plecaku  i nierównomiernym rozłożeniu ciężaru.

Przeczytaj także

Reklama

News