wtorek, 18 czerwca, 2024

Pary snajperskie wystartują w IX zawodach Sniper’s Mission w Wędrzynie

Share

Już po raz dziewiąty w najbliższy weekend pary snajperskie zmierzą się w zawodach Sniper`s Mission. W tym roku oprócz strzelców z Polski wystartują także Czesi, Austriacy, Niemcy

Zawody te różnią się od innych zawodów gdzie występuje w tytule słowo Sniper tym, że od uczestników będą wymagały nie tylko perfekcyjnych umiejętności strzeleckich, ale  przede wszystkim umiejętności potrzebnych snajperowi do przetrwania na polu walki: maskowania, poruszania się w terenie, wytrwałości, cierpliwości, spostrzegawczości, kreatywności, odporności psychicznej i fizycznej (ze względu na zmienność warunków) oraz innych cech, które są wymagane od snajpera. Zawody będą rozgrywane w sposób ciągły to znaczy bez przerw z płynnym przejściem z jednego zadania do kolejnego. 

Myślą przewodnią scenariusza zawodów jest jak najbardziej wierne odwzorowanie klasycznej misji snajperskiej. Aby jak najbardziej uwiarygodnić zawody w scenariuszu zostały ujęte różne warianty wydarzeń uzależnione od działania zawodników. Pomimo dużego poziomu realności, dla zapewnienia możliwości rywalizacji i oceny Zawodników organizatorzy byli zmuszeni do narzucenia pewnych zasad oraz sposobu wykonania niektórych zadań, tak aby działanie zespołów było możliwe do oceny na każdym etapie zawodów.

Tło taktyczne tegorocznej edycji:

Akcja rozgrywa się w kraju neutralnym, który jest zdestabilizowany politycznie. Część terytorium jest poza kontrolą rządu. Tereny te są pod kontrolą lokalnych watażków zajmujących się handlem bronią oraz narkotykami. Tereny te są wykorzystywane również przez międzynarodowe ugrupowania terrorystyczne jako obozy szkoleniowe oraz miejsca „wczasowe”.

Zostaliście przerzucenie do w FB (Fire Base) Wędrzyn. Jest to mała baza znajdująca się na granicy terenu kontrolowanego przez siły rządowe i koalicyjne z terytorium będącym w jurysdykcji lokalnym warlordów. Znajduje się w nim garstka żołnierzy koalicyjnych oraz nieliczne ale skorumpowane siły lokalnej milicji.

W zawodach wystartuje team portalstrzelecki.pl i Delta Optical. Będziemy relacjonować dla Was te zmagania.

red.

Przeczytaj także

Reklama

News