poniedziałek, 15 lipca, 2024

Nowść Fabryki Broni na MSPO

Share

 

Tegoroczny Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego zapowiada się dla Fabryki Broni wyjątkowo. W pierwszym dniu wydarzenia, które jak co roku odbywa się na terenie Targów Kielce i przyciąga tłumy gości. Odbędzie się także premiera nowej konstrukcji Spółki!

Oprócz tego, Fabryka Broni zaprezentuje swoje sztandarowe produkty z zakresu uzbrojenia indywidulanego w różnych konfiguracjach i rozwiązaniach.

Fabryka Broni na MSPO

W tym roku, w dniach od 5 do 8 września, po raz 31 Targi Kielce otworzą swoje podwoje dla Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Andrzej Duda. MSPO to jedno z trzech największych wydarzeń poświęconych obronności w Europie, na którym goszczą wystawcy z Polski i zagranicy. Fabryka Broni jest jego częścią od pierwszej edycji! Nie zabraknie jej także i w tym roku na wspólnym stoisku Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Wszyscy zainteresowani znajdą je w hali C (Strefa Strzelnica PGZ S.A.)

Tegoroczna edycja MSPO będzie dla nas wyjątkowa, przede wszystkim ze względu na premierę nowego produktu, nad którym pracował nasz zespół specjalistów. Mogę zdradzić jedynie, że stanowi on element uzbrojenia indywidualnego i podobnie jak dotychczasowe nasze konstrukcje, ma charakter modułowy. Wszystkich, którzy chcą bliżej poznać ten produkt, zapraszam na TARGI MSPO 2023 i uroczystą premierę produktu – mówi dr Wojciech Arndt, Prezes Zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom.

GROTY, granatniki, Beryle, Visy 100 i MSBS 762N

Fabryka Broni podczas tegorocznego MSPO zaprezentuje bogaty asortyment produktów ze swojego portfolio. Goście targów będą mieli szansę zapoznać się
z rodziną karabinków MSBS GROT, dostępnych w różnych kalibrach, z różnymi długościami lufy oraz w układzie klasycznym i bezkolbowym (bullpup).
Nie zabraknie też granatników MSBS GROT – podwieszanego i samodzielnego oraz karabinu wyborowy MSBS 762N, które w tym roku powalczą o nagrodę DEFENDER 2023 w konkursie przeznaczonym dla wystawców prezentujących najnowocześniejsze rozwiązania wykorzystywane w różnych sektorach obrony. Spółka zaprezentuje także konstrukcje z rodziny karabinków BERYL oraz pistolety samopowtarzalne VIS 100. 

Jak co roku liczymy na duże zainteresowanie naszymi produktami. Niektórzy już je dobrze znają i użytkują, także w trudnych warunkach bojowych, a inni
z pewnością chcieliby je dopiero poznać. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to doskonały czas nie tylko na obejrzenie wyrobów, usłyszenie fachowych informacji na ich temat i obiektywnych ocen, ale to także doskonały czas na podjęcie rozmów biznesowych, które w konsekwencji mogą przełożyć się na potencjalne kontrakty – mówi Seweryn Figurski, Członek Zarządu Fabryki Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o.

PGZ

Fabryka Broni „Łucznik” – Radom sp. z o.o. jest wiodącym producentem i dostawcą broni na rynki krajowe i zagraniczne, głównym producentem broni dla Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej, Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz na rynek cywilny i eksport. Fabryka Broni jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej (PGZ), lidera polskiego przemysłu i jednego z największych koncernów zbrojeniowych w Europie.

Przeczytaj także

Reklama

News