sobota, 20 kwietnia, 2024

MYKITA RIFLE SERIES, o co kaman ?

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem

Share

 

Naturalną rzeczą jest rozwój. Nic nie trwa wiecznie, wszystko wokoło nas ewoluuje. Nasze zawody MYKITA również.

Od samego początku projektu zawodów strzeleckich Mykita, zarówno Long Range jak i Mid Range, przyświecał nam ten sam jeden rodzaj strzelań. Strzelania praktyczne. Ci zawodnicy, którzy wykazali się do tej pory odwagą i stanęli w szranki rywalizacji ze strzelcami z kraju i zagranicy, dobrze o tym wiedzą. Zawodom próbowano przypiąć łatkę zawodów o charakterze „taktycznym”. No ale, to jest oczywistym faktem, że w każdej rywalizacji sportowej jest element taktyki. Bynajmniej nie chodzi tutaj o ubiór strzelca, w dość militarnym sznycie. Próbowano też nazywać nasze zawody, zawodami dynamicznymi. To akurat też jest dalekie od prawdy, no chyba, że limit czasu na wykonaniu zadania strzeleckiego to czynnik decydujący o „dynamiźmie” zawodów. 

No a nasze zawody to w 100 % strzelectwo praktyczne. Podobne do tego rozgrywanego za „wielką wodą”, czy też na północy naszego kontynentu. 

W tym sezonie zdecydowaliśmy się „odpalić” serię zawodów, mającą na celu wyłonienie wszechstronnych strzelców w dziedzinie strzelań precyzyjnych na dalekim dystansie.

Warto przejrzeć regulamin. Jest on nieznacznie zmodyfikowany o zapisy dotyczące klasyfikacji zawodników. Reszta pozostaje bez zmian. 

Wpisowe na poszczególne zawody całej serii powinno pozostać na poziomie z zeszłego sezonu.

Jeżeli chodzi natomiast o lokalizacje zawodów. To też nie będzie nowością. Zawody Mid Range rozgrywane będą na północy naszego kraju, natomiast Long Range na zachodzie. Dokładna lokalizacja będzie podawana przed samymi zawodami, równocześnie z uruchomieniem rejestracji na zawody.

Zarówno w Mid Range, jak i Long Range, pierwsze zawody, będą jednodniowe. Dopiero finał każdej Mid Range jak i Long Range planowany jest do rozegrania w dwa dni.

Pierwsze zawody Mid Range MYKITA, planowane do rozegrania w kwietniu… stay frosty 😉

REGULAMIN MRS

 

Przeczytaj także

Reklama

News