sobota, 22 czerwca, 2024

MRM Mid Range Mykita, relacja, wyniki i opisy torów

Share

Mid Range Mykita, zawody karabinowe na dystansie od 5 do 700 m. Praktyczne strzelectwo długodystansowe pod presją czasu z wysiłkiem psychofizycznym, wymuszonymi postawami. Tym razem edycja MID range czyli średnie dystanse. Zawodnicy używali tylko kalibru .223 (5,56 x 45 mm)

Zarejestrowało się 43 zawodników, na starcie stanęło 35. Miała być mgła i mocno padać deszcz, ale szczęście sprzyja lepszym 😉 jak powiedział Organizator imprezy.

Zapytaliśmy zawodników o pierwsze wrażenia z zawodów.

Michał SŁOIK Dudzik, Dominator i weteran zawodów spod znaku Mykity: “Mega fajne zawody dynamiczne. Przeprowadzone w sposób wzorowy. Szybko i sprawnie włączając tor niespodzianka zakończony przed czasem. Ciekawe i w pełni realne, ale wymagające zadania strzeleckie.”

Darek Uszok: “To były pierwsze moje zawody „taktyczne” i trudno mi je porównać z innymi. Przede wszystkim byłem pod wrażeniem bardzo sprawnej organizacji. Biorąc pod uwagę, ze strzelaliśmy z jednej linii nie było praktycznie żadnych przestojów, strzelaliśmy równolegle i nie powodowało to żadnych kolizji. Pomimo dużej adrenaliny było bezpiecznie, sędziowie pomagali a nie przeszkadzali. stanowiska były mocno zróżnicowane i wymagające, a ograniczenie czasowe powodowało dodatkowy stres i wymuszało błędy. Atmosfera przyjacielska, dzielenie się wiedza i pomoc, a nie wyłącznie rywalizacja.”

Karol Janczewski: “Nowa formuła Zawodów MRM bardzo przypadła mi do gustu. Zwłaszcza Kal 223 który został przez niektórych zapomniany jako kaliber do strzelań taktycznych . A można 🙂 Całkowita zmiana sprzętu w porównaniu do którego dotychczas używałem do strzelań taktycznych , a zwłaszcza gdy jedziesz na zawody typowo towarzysko . Nie miałem zamiaru brać udziału. Wszyscy znajomi pytali “jak to ? Przyjechałeś na 6 rano do Strzepcza ? Po co? ” Tak, aby być z wami kolegami i pogadać, spotkać się . Po dłuższej konwersacji kolega Radek pyta “nie wystartujesz ?” Bylo szybkie drugie pytanie. “-To pożycz karabin .” – “Ok . “Bardzo się ucieszyłem . Kulki też się znalazły . Jeszcze szybko do Patryka . -” słuchaj jednak się wystartuje .” – “Ok , masz ostatni, 43 numer startowy. ” Co do samej formuły strzelań LRM czy MRM niczym się to nie różniło. Konkurencje jak zwykle mocno wymagające, potrzebna była kondycyja fizyczna i czysty umysł . Mimo to, w głowie siedziało “Pamiętaj że masz nie swój karabin, dodatkowo ładowany pojedynczo ” Udało się skończyć bez kontuzji, bez popełnienia większych błędów. Tylko jeden stage dal mi się mocno we znaki . Jestem szczęśliwy z siebie że po raz kolejny trud który włożyłem przez 10 lat strzelania długodystansowego nie poszedł na marne. Dziękuję wszystkim uczestnikom za miłą atmosferę , organizatorom za wspaniałą imprezę oraz Sponsorom za super nagrody.”

Bartek Wilk:Zawody bardzo dobrze przygotowane i obsługiwane – jedynie niewielkie przestoje między stage’ami. Świetne miejsce a co najważniejsze – rewelacyjna atmosfera podsycana przez towarzyszy z kresów południowo-wschodnich! Co do wyniku to jest on sporym zaskoczeniem – to moje pierwsze zawody taktyczne i do tego strzelane z karabinu kolegi!”

Wyniki w poszczególnych klasach.

MRM semiTAC 1ED

MRM TAC 1ED

MRM sprint

Wyniki All IN ONE:

MRM all 1ED

MRM all 1ED

 

Zmagania otwierał tor “Cold bore Shot

Pozycja startowa: broń na stanowisku.Strzelec na linii startowej w postawie leżąc.

Na komendę strzelec z wyznaczonego stanowiska oddaje jeden strzał do swojej tarczy. Postawa dowolna.

cel 218 m +/-1 m

 

Najtrudniejsze tory to:

“Farmer Walk”

Na komendę strzelcy wykonują dobieg do stanowiska.Z postawy klęcząc ostrzeliwują swój cel metalowy jeden raz.Następnie wykonuje spacer z dwoma skrzynkami po krótkiej trasie(gdy cel ZOSTAŁ TRAFIONY) lub długiej trasie (gdy cel NIE ZOSTAŁ TRAFIONY). Cykl jest powtarzany 10 razy

cel 311 m

 

“5 Hole Drill”

Na komendę (sygnał) strzelec wykonuje dobieg do stanowiska, a następnie ostrzeliwuje swój cel metalowy z wszystkich otworów w ścianie zgodnie z ich numeracją (od 1 do 5). Zawodnik ostrzeliwuje z każdego otworu cel metalowy do momentu trafienia (NIE WIĘCEJ NIŻ TRZY STRZAŁY), a następnie samodzielnie zmienia otwór strzelniczy. 

cel 217 m

 

 “Monopod Challenge”

Na komendę (sygnał Timera) strzelec zajmuje nakazane stanowiska. Następnie ostrzeliwuje cel metalowy bliższy, po nim dalszy z postawy stojąc z pastorału do momentu trafienia (NIE WIĘCEJ NIŻ TRZY STRZAŁY).Następnie zmienia stanowisko i strzela z postawy siedząc cel bliższy i dalszy(NIE WIĘCEJ NIŻ TRZY STRZAŁY).

SPOSÓB OSTRZELANIA CELÓW NA STANOWISKACH 1 – 2:  DO MOMENTU TRAFIENIA CELU LUB ODDANIA TRZECH STRZAŁÓW DO TEGO CELU

cel 1 – 416 m

cel 2 – 229 m

 

Pozostałe tory:

“MR Mykita” Na komendę (sygnał Timera) strzelec zajmuje stanowisko w postawie leżąc, a następnie ostrzeliwuje cel metalowy do momentu trafienia (NIE WIĘCEJ NIŻ SIEDEMSTRZAŁÓW).

cel 562 m

OBSTACLE COURSE
Na komendę strzelec wykonuje bieg do makiety ściany i zajmuje stanowisko, z postawy leżąc wykorzystując niższą cześć ściany.Ostrzeliwuje swoje cele  metalowe do momentu trafienia (NIE WIĘCEJ NIŻ 3 STRZAŁY NA CEL).Następnie przyjmuje postawę klęcząc/siedząc przy wyższej części ściany i ostrzeliwuje te same cele, po trafieniu lub oddaniu 3 strzałów do każdego celu przemieszcza się do słupa i ostrzeliwuje cele z postawy stojąc(NIE WIĘCEJ NIŻ 3 STRZAŁY NA CEL).

SPOSÓB OSTRZELANIA CELÓW NA STANOWISKACH 1 – 3:  DO MOMENTU TRAFIENIA CELU LUB ODDANIA TRZECH STRZAŁÓW DO TEGO CELU W KOLEJNOŚCI CEL BLIŻSZY NASTĘPNIE DALSZY

cel 1 – 362 m

cel 2 – 151 m

 

WULKANIZACJA
Na komendę (sygnał Timera) strzelec zajmuje stanowisko (nr1) w postawie leżąc (przyjmuje taką postawę, aby ostrzelać cele przez wewnętrzną przestrzeń opony) i ostrzeliwuje cele metalowe do momentu trafienia (NIE WIĘCEJ NIŻ TRZY STRZAŁY) w kolejności bliższy, następnie dalszy.Po ostrzelaniu celów zmienia stanowisko na siedzące/klęczące w przyczepce (stanowisko nr 2) i ostrzeliwuje cele jak ze stanowiska nr 1, następnie zmienia stanowisko na stojące (stanowisko nr 3) z wykorzystaniem słupa z oponami i ostrzeliwuje cele w tej samej kolejności co na stanowisku nr 1 i 2.

cel 1 – 329 m

cel 2 – 232 m

 

SPRINT RUN MYKITA
Zawodnik na sygnał sędziego 5 HOLEDRILLzajmuje stanowisko (górna krawędz ściany) i ostrzeliwuje swój cel do momentu trafienia (nie więcej niż 3 razy).Następnie przemieszcza się do FARMERi z postawy leząc ostrzeliwuje cel. Dalej przemieszcza się do OBSTACLE COURSE i z tego pkt w postawie KLĘCZĄC zza kredensu ostrzeliwuje cel (STREFA O). Na kolejnym pkt WULKANIZACJAz postawy STOJĄC zza słupa ostrzeliwuje cel (STREFA W). Kontynuuje przemieszczanie się do pkt MID RANGE MYKITA, gdzie z postawy LEŻĄC ostrzeliwuje cel (STREFA A). Kończy swój przebieg w pkt końcowym MONOPOD CHALLENGEz którego z postawy leżąc ostrzeliwuje swój cel (STREFA M).

 

 

Sponsorzy zawodów:

Helikon-Tex – ufundował nagrody rzeczowe

Sklep – zaklad rusznikarski Janczewski Olsztyn – ufundowal nagrody rzeczowe

Delta Optical – ufundowała bony na zakup sprzętu

Paweł Galarda Bułaknife wykonał specjalnie sygnowane noże jako nagrody.

Trec Nutrition -Producent nowej linii odżywek dla twardzieli -TREC SPECIAL FORCES!

Firma BUOS– ufundowała bony dla zwycięzców

3GUN – doskonałe gongi

Fundacja Sprzymierzeni z GROM– przeprowadzi licytację ciekawych i unikalnych gadżetów.

Green Men Clan  – Partner zawodów

red.

fot. MRM

Przeczytaj także

Reklama

News