poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

Mistrzostwa Polski Long Range w Orzyszu- wyniki

Share

 

W miniony weekend odbyły się Mistrzostwa Polski LR  w Orzyszu. Ta długodystansowa impreza strzelecka da dobre zagościła już w kalendarzu strzeleckim. Jest rozgrywana dzięki uprzejmości Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych Orzysz znajdującego się w Bemowie Piskim.

Doskonała organizacja to wynik pracy wielu ludzi. Michał i Sylwek wraz ze swoim zespołem mimo niezbyt sprzyjających warunków zewnętrznych jak zwykle stworzyli wielkie widowisko strzeleckie. Tek bardzo zaangażowany i kreatywny zespół z roku na rok wprowadza kolejne atrakcje dla strzelców. Ważne jest także to, że słucha zawodników, wyciąga wnioski i jeśli trzeba zmienia scenariusz imprezy w taki sposób, że wszyscy są zadowoleni.

Kolejni bohaterowie to Pani dyrektor Centrum Edukacji Mundurowej ppor. Agnieszka Pasko wraz ze  st. chor. Grzegorzem PASKO oraz wszystkimi kadetami szkoły którzy zabezpieczali zawody poświęcając swój prywatny czas. To oni przyjmują na siebie zadania  wynikające z tak wielkiej liczby uczestników. Przypomnę tylko, że w tym roku mieliśmy ponad 550 zawodników. To daje 870 osobo startów

Dzień treningowy rozpoczął się w piątek. Pogoda nie rozpieszczała zawodników. Prognozy na kolejne dwa dni zawodów pokazywały, że zawodnicy swoje oceniane serie strzałów będą strzelać w całkowicie innych warunkach pogodowych. Prognozy się sprawdziły. Temperatura znacznie wzrosła, pojawiło się słońce a wiatr (szczególnie przy lesie na osi magnum) płatał czasami niezłe figle. Zawodnicy, którzy umieli odczytać co się dzieje na przedpolu osiągnęli dobre wyniki.

Gratulujemy zwycięzcom poszczególnych klas. Poniżej znajdziecie komunikat z zawodów z wynikami.

MP Longrange Open 20-21.05.2023 Orzysz BIELIK Dzwierzuty_

 

 fot. Jakub Sidorowicz

Przeczytaj także

Reklama

News