niedziela, 19 maja, 2024

Luneta ZCO dla myśliwych

Share

 

Austriacka firma Zero Compromise Optic GmbH, w skrócie ZCO, wyrobiła sobie markę w segmencie wysokiej jakości systemów optycznych premium w Europie i USA w ciągu zaledwie kilku lat istnienia i jest obecnie uważana za lidera jakości w segmencie lunet celowniczych.

Podczas tegorocznych IWA Outdoor Classics ZCO prezentuje zainteresowanym swoją najnowszą lunetę celowniczą ZC Hunter 1.7-12×50 i oferuje tę wyjątkową jakość po sporcie, policji i wojsku, teraz także myśliwym. ZC Hunter 1.7-12×50 został zaprojektowany jako solidna i wszechstronna luneta celownicza, która nadaje się zarówno do polowań pędzonych, z naganką, jak i z zasiadki. 

Siatki celownicze w pierwszym lub drugim planie obrazu z podświetloną na czerwono lub zielono kropką ułatwiają celowanie. „Nasza wysoka jakość rozwiązań systemów optycznych, potwierdzona przez wielu ekspertów, a także tysiące klientów na całym świecie, zapewnia konturowo ostre obrazy o najwyższym kontraście aż do samej krawędzi. I to zarówno w świetle dziennym, jak i o zmierzchu” – podkreśla dyrektor zarządzający ZCO Robert Artwohl na prezentacji nowej lunety celowniczej do polowania. 

Do regulacji powiększenia od 1,7 do 12x okular ma szeroki i przyjemny w dotyku pierścień zoomu. Aby poprawić funkcjonalność zoomu, jako akcesorium dostępna jest również ergonomiczna dźwignia. Większa elastyczność dla wszystkich wymagań myśliwskich

Strzelec ma do wyboru „klasyczną” wieżyczkę myśliwską z nasadką ochronną lub wieżyczkę ASV/balistyczną. Połączenie łatwej w montażu, elastycznej wieży ASV/balistycznej, potężnego 7-krotnego zoomu i dwóch siatek celowniczych 4A (2. Siatka celownicza KP1 została opracowana przez Kurta Pritza, mistrza rusznikarza z Mariapfarr w Austrii. Dzięki przemyślanym liniom balistycznym pozwala z jednej strony na dalekie, precyzyjne strzały, a z drugiej duże i jasne pole widzenia z maksymalną ostrością krawędzi..

Niezawodna siatka celownicza zapewniająca bezpieczną pracę.

W celu optymalnego dostosowania jasności celownika do odpowiednich warunków oświetleniowych, po lewej stronie tubusu głównego znajduje się pierścieńregulacji podświetlenia. Obrót zgodnie z ruchem wskazówek zegara reguluje intensywność oświetlenia nocnego, a obrót w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara włącza oświetlenie dzienne. Aby oszczędzać energię baterii, podświetlenie przełącza się w tryb gotowości po dwóch minutach bez ruchu.

Ponadto luneta wyposażona jest w automatyczne zarządzanie oświetleniem (AIM). Wykorzystuje czujniki kąta do wykrywania pozycji lunety i wyłącza oświetlenie od 45 stopni w lewo/w prawo lub przy pochyleniu lufy większym niż 70 stopni w kierunku niebo/ziemia. Po obróceniu lunety celowniczej z powrotem do pierwotnej pozycji oświetlenie zostaje ponownie włączone na ostatnio zapamiętanym poziomie.

Wyjątkowa jakość produkcji zapewnia precyzję na długie lata użytkowania.

Wszystkie lunety celownicze ZCO są opracowywane i produkowane w Austrii. Odporna na wstrząsy i drganie aluminiowa obudowa oraz części dodatkowe (osłony przeciwpyłowe i bębny regulacyjne  itp.) są produkowane w naszych własnych centrach obróbczych CNC z najwyższej jakości materiałów. Części aluminiowe są anodowane na czarno. Tworzy to szczególnie twardą i odporną na zarysowania powierzchnię, która wytrzymuje silne naprężenia termiczne i mechaniczne. 

Koncepcja optyczna z szerokopasmowymi szklanymi soczewkami antyrefleksyjnymi zapewnia realistyczną widoczność z bogatymi konturami obrazów na wszystkich odległościach. Luneta ZC Hunter 1.7-12×50 jest wypełniona gazem szlachetnym w celu ochrony wbudowanych układów optycznych i części mechanicznych przed zaparowaniem i korozją spowodowaną wnikaniem wilgoci. Do transportu i przechowywania lunety zalecane są neoprenowe osłony ochronne.

ZC Hunter 1.7-12×50 ma trafić do sprzedaży w połowie tego roku.

© Markus Umlauf

fot. ZCO

 

Przeczytaj także

Reklama

News