poniedziałek, 15 lipca, 2024

Lekka piechota

Share

Zawody Strzelecko-Taktyczne “Lekka Piechota” to połączenie różnorodnych konkurencji strzeleckich z rajdem na orientację.
To zupełnie inne zawody niż wszystkie inne ze względu na brak timera.  Liczbę zadań strzeleckich oraz czas pomiędzy strzelaniem wypełniony męczącym marszem w trudnym terenie.

Miejsce: Podwórze Koguta
Data: 15/16 maja 2021
Czas: dzień +noc
Cele: metalowe/papierowe

Dystanse: 4 m – 350 m


Zawody rozgrywane są w parach i wymagają współpracy oraz zgrania z partnerem. Jednym z celów tych zawodów jest możliwość zmęczenia się do takiego stopnia jakiego nie jesteś w stanie doświadczyć podczas wyjścia na strzelnicę czy na innych zawodach. Zadania strzeleckie przed, którymi są postawieni zawodnicy to np. strzelanie z niestandardowych postaw strzeleckich z użyciem 9Hole i z pojazdu.  Planowana jest wspinaczka, zjazd na szybkiej linie, pokonywanie przeszkód takich jak tunel czy wysokie ściany, strzelanie w kill house, w ciasnych pomieszczeniach, w dzień i w nocy. Niektóre tory są połączone z rozwiązywaniem zagadek matematycznych i logicznych a to wszystko na dużym zmęczeniu.
Ponadto zawody w formule Lekkiej Piechoty w nocy zawsze wiążą się z zadaniem taktycznym takim jak pokonanie przeszkody wodnej za pomocą kajaka, rozpoznanie obiektu lub przemyt przez granicę czy inne.
Zawody rozgrywane są w różnych formułach:
Lżejsza Piechota – około 15-20 zadań strzeleckich, 20 punktów terenowych do zdobycia, około 30-40 km do pokonania.
Lekka Piechota – około 30 zadań strzeleckich, 30 punktów terenowych do zdobycia, około 40-50 km do przejścia, nocne zadanie taktyczne.
Zmotoryzowana Piechota (od września 2021 lub maja 2022) – rozgrywane w czteroosobowych zespołach,  około 35 zadań strzeleckich, 60 punktów terenowych do zdobycia, około 100 km do przejechania off-road, nocne zadanie taktyczne, rozgrywane na trzech strzelnicach.
Tutaj znajdziecie przykładowe zadania strzeleckie:
portalstrzelecki.pl wystawił drużynę na te zawody.
Sponsorzy:
Husar
Mex Armory
Helikon Tex
Templars Gear
Rusznikarnia.eu
SpecShop
Valhalla Industries
CelPal.pl
Partner medialny: portalstrzelecki.pl

Przeczytaj także

Reklama

News