wtorek, 18 czerwca, 2024

Glock 49 MOS – Hybryda o którą nikt nie prosił, a wielu potrzebowało.

Share

W świecie strzelectwa oraz broni krótkiej, Glock od dawna jest synonimem niezawodności  i swoistym „wołem roboczym” wśród pistoletów. Najnowszy model, Glock 49 zaprezentowany na tegorocznych targach Shot Show, jest tego doskonałym przykładem, łączącym w sobie cechy dwóch flagowych projektów marki. Glock 49 jest “odwrotnością” Glocka 45 – znajdziemy tu krótki chwyt broni, jak w Glocku 19 z długą lufą i zamkiem z Glocka 17. Niezależnie od tego jak nosi się pistolet, krótszy chwyt pomaga nam ukryć broń.

Glock 49 jako hybryda szkieletu z Glocka 19 i zamka z Glocka 17

Dane taktyczno-techniczne:

  • Kaliber: 9 mm Luger
  • Pojemność magazynka: Standardowo 15
  • Długość całkowita: 197 mm
  • Wysokość z magazynkiem: 128 mm
  • Szerokość: 34 mm
  • Waga bez magazynka: 661 gram

Hybrydowy Glock 49

Glock 49 wyróżnia się na tle innych modeli dzięki swojej unikalnej konfiguracji, która łączy kompaktowy szkielet Glocka 19 z długą linią celowania Glocka 17 i fabrycznym wcięciem pod kolimator. To połączenie zapewnia wygodę noszenia ukrytego bez utraty balistycznych zalet dłuższej lufy i komfortu większej linii celowania.

Glock 49 z zamkiem zatrzymanym w tylnym położeniu.

Model Glock 49 jest produktem, który łączy ze sobą najlepsze z technologii Gen5 z dodatkowymi opcjami personalizacji, takimi jak możliwość przekładania na dwie strony zrzutu magazynka, który można dostosować dla użytkowników prawo i leworęcznych. Plusem standardowego wyposażenia jest również obustronny zrzut zamka, a na dodatkowe opcje dołożenia do broni różnych akcesoriów pozwala nam standardowa glockowska szyna umieszczona pod lufą.

Glock 49 MOS

Producent daje możliwość szybkiego doposażenia pistoletu w kolimator zaraz po wyjęciu go z pudełka. Niestety, modele Glock MOS od pewnego czasu nie zawierają już kompletnego zestawu montażowego, który był standardem wcześniej, a model Glock 49 dostarczany jest zaledwie z jedną płytką w zestawie. W Polsce można jednak nabyć dodatkowe płytki pod konkretne modele. Co więcej, element zaślepiający gniazdo kolimatora jest teraz wykonany z plastiku, w przeciwieństwie do poprzednich wersji, które były stalowe.

Standardowe uposażenie nowego Glocka 49 w sklepie.

Grupa docelowa odbiorców

Glock 49 Gen 5 to odpowiedź na potrzeby entuzjastów taktycznych, jak i codziennych użytkowników.  Ci którzy wymagają niezawodności, precyzji i trochę mniejszych wymiarów samej broni powinni zainteresować się tym modelem. To kompromis między komfortem codziennego noszenia a rygorystycznymi wymaganiami użytkowania taktycznego. Dla tych, którzy cenią kompaktowość, wszechstronność i sprawdzoną inżynierię Glocka, Glock 49 jest wyborem, który warto rozważyć i na pewno nie powinien być pomijany.

Dziękujemy sklepowi i rusznikarni Top Gun za udostępnienie broni do zdjęć.

Przeczytaj także

Reklama

News