wtorek, 18 czerwca, 2024

Finał Ligi PZSS

Share

 

Polski Związek Strzelectwa Sportowego stworzył nowe pole rywalizacji, jakim jest Liga PZSS. Eliminacje do finału przebiegały na przestrzeni całego roku. Kluby mogły zgłaszać swoje drużyny zgodnie z regulaminem, podczas wyznaczonych przez PZSS zawodów.
Do finału Ligii awansowało osiem drużyn w karabinie oraz osiem drużyn w pistolecie. To święto polskiego strzelectwa sportowego miało miejsce 04.01.2020 w Bydgoszczy i było połączone z Galą PZSS. 

W finale startowało 16 drużyn w karabinie oraz pistolecie. Karabiniarze oraz Pistoleciarze byli podzieleni na dwie grupy, w których to rywalizowali o awans do dalszych etapów rozgrywkowych. Zwycięzcy swoich grup walczyli w meczu o pierwsze miejsce. Natomiast drużyny z drugich pozycji w swoich grupach rywalizowały o trzecie miejsce. Grupy kształtowały się w następującym porządku: 

Karabin

Grupa 1
Zawisza Bydgoszcz – Marta Mazany, Miszker Tomasz, Sebastian Pokorowski;
Legia Warszawa – Tomasz Bartnik, Wojtasiak Maciej, Grzybowska Julia
Kaliber Białystok – Szutko Aleksandra, Chojnowski Michał, Jurczak Emilia
Wawel Kraków – Smolik Elżbieta, Stuczyńska Nikol, Sobieraj Krzysztof 

Grupa 2
TKS Lok Tarnów – Dudek Izabela, Bykowska Weronika, Wąż Olga
Gwardia Zielona Góra – Kochańska Natalia, Bogacka Sylwia, Pawlak Karolina
Dziesiątka Kartuzy – Malotka – Trzebiatowska Diana, Malotka – Trzebiatowska Magdalena, Frymark Izabela
Śląsk Wrocław – Kowalczyk Karolina, Piotrowska Julia, Kozakiewicz Aleksandra

 

LIGA PZSSk2
Fot. Bartosz Czerniawski

Pistolet

Grupa 1
Gwardia Zielona Góra – Długosz Grzegorz, Sakowski Patryk, Rosa Jakub
Zawisza Bydgoszcz – Breś Klaudia, Miliwek Oskar, Klosak Martyna
KBS Pszczyna – Kościelnik Grzegorz, Piech Artur, Żyła Remigiusz
Kaliber Białystok – Stanisławczyk Michał, Chojnowski Gabriel, Sienkiewicz Magdalena

Grupa 2
Wawel Kraków – Pietrzak Jerzy, Blasczok Rafał, Czekaj Jakub
Dwór Grunwaldzki Poznań – Borek Julita, Borsuk Dominika, Kozłowski Stanisław
Flota Gdynia – Tomala Joanna, Szpek Sławomira, Głaszcz Marcelina
Śląsk Wrocław – Król Natalia, Wojtyna Szymon, Rabczuk Jakub

Foto: Bartosz Czerniawski

Rywalizacja w fazie grupowej była bardzo wyrównana. Notowaliśmy wiele bardzo dobrych serii ze strony najmłodszych sportowców, biorących udział w rywalizacji. To daje nadzieję na rozwój naszej dyscypliny sportu. Nie zawodzili również etatowi reprezentanci kraju, co stwarzało wysoki poziom rywalizacji.

Do meczu o złoto w karabinie awansowały drużyny Zawiszy Bydgoszcz oraz Gwardii Zielona Góra natomiast o brąz rywalizowały Legia Warszawa z TKS Lok Tarnów. Mecz o złoto okazała się bezapelacyjną dominacją reprezentantów Gwardii i zakończył się wynikiem 8 do 22. Bezlitośni okazali się również Stołeczni wobec klubu z Tarnowa, wygrywając ostatecznie 20:10.

W meczu o złoto w pistolecie walczyły drużyny z Zielonej Góry oraz Wrocławia. Po wyrównanej walce wygrali Zielonogórzanie przy stanie meczu 16:14. Mecz o brąz również przysporzył wiele emocji i po równej walce lepsza okazała się reprezentacja klubu Wawel Kraków, natomiast KBS Pszczyna musiało zadowolić się 4 miejscem. 

Foto: Bartosz Czerniawski

Swoją potęgę w strzelectwie sportowym potwierdziła Gwardia Zielona Góra, która okazała się najlepsza w karabinie oraz pistolecie. Brawo Gwardia! 

Należy pochwalić głównego organizatora jakim był PZSS oraz organizatorów wspierających. Finał Ligii oraz Gala PZSS zrobiła wrażenie na zaproszonych gościach oraz wprowadziła kolejny bodziec do rywalizacji krajowej.

szczegółowe wyniki

LIGA PZSS GWZG
Foto: Bartosz Czerniawski
Awatar użytkownika
Bartosz Czerniawski
Asystent trenera Kadry Narodowej Juniorów w Pistolecie oraz sędzia klasy Państwowej. Założyciel oraz instruktor firmy szkoleniowej Gun n’ Fun.

Przeczytaj także

Reklama

News