sobota, 22 czerwca, 2024

Euro Target Show 2022 podsumowanie

Share

 

Przez trzy dni Międzynarodowe Targi Poznańskie były w centrum zainteresowania  pasjonatów myślistwa, strzelectwa, survivalu. Halę MTP odwiedziło 6 000 zwiedzających.

Podczas targów kilkudziesięciu wystawców zaprezentowało swoje produkty. Na stoiskach można było obejrzeć optykę Polskiej Firmy DELTA, sprzęt survivalowy i broń. Na targach zostały zaaranżowane cztery strzelnice. Począwszy od strzelnicy łuczniczej poprzez IPSC a skończywszy na profesjonalnej strzelnicy sportowej. Techniki survivalowe prezentowali Partyzanci Lubelszczyzny.

Nie zabrakło także atrakcji dla osób aktywnych fizycznie. Zachar SELEKCJA przygotował tor przeszkód, który należało pokonać w pełnym oporządzeniu.

Na stoisku Fundacji SPRZYMIERZENI z GROM można było spotkać osoby, które czynnie pomagają weteranom.

O to jak działa Fundacja zapytaliśmy jej Prezesa Grzegorza Wydrowskiego.

GW: “Fundacja zapewnia wsparcie medyczne, socjalne, prawne i psychologiczne, pomaga w wyrównywaniu szans na rynku pracy.

W przypadku osób poszkodowanych na służbie, organizujemy i koordynujemy pomoc medyczną. Pomagamy w dostępie do lekarzy specjalistów, rehabilitacji i transporcie do szpitala.

Wspieramy poszkodowane rodziny, realizujemy projekty integracyjno-rehabilitacyjne dla rodzin weteranów, fundujemy stypendia socjalne dla sierot po weteranach.

Współpracujemy z kombatantami i świadkami historii.

Rozwijamy edukację historyczną młodzieży.

Inicjujemy tematykę i organizujemy międzynarodowe sympozja naukowo-medyczne z zakresu TBI (Traumatic Brain Injury – urazowe uszkodzenie mózgu) oraz PTSD (Post Traumatic Stress Disorder – zaburzenie stresowe pourazowe) w celu wymiany doświadczeń i tworzenia strategii związanej z utworzeniem odpowiednich procedur leczniczych, współpracując m.in. z Fundacją Navy SEALs Fund Brotherhood Beyond Battlefield, w skąd której wchodzą żołnierze i weterani US Navy SEALs oraz autorytetami i specjalistami polskimi i zagranicznymi w tej dziedzinie.

Organizujemy wydarzenia sportowe o charakterze edukacyjno-historycznym, pikniki z zakresu bezpieczeństwa państwa, ratownictwa, obrony ludności i zagrożeń terrorystycznych.

Podejmujemy współpracę z organami administracji publicznej i innymi organizacjami w zakresie bezpieczeństwa publicznego, promocji zdrowia oraz ochrony polskich miejsc pamięci narodowej.

Fot. Archiwum Fundacja SPRZYMIERZENI z GROM

Odbyło się także wiele prelekcji związanych z tematyką targów. Na scenie zagościli przedstawiciele Polskiego Związku Łowieckiego, Nawal i wielu innych znakomitych gości.

O wydarzeniach strzeleckich, które łączą strzelców sportowych i myśliwych rozmawialiśmy z Przemkiem Malcem, który zaprosił Wszystkich na Extreme Weekend do Drawska.

Stoisko Firmy Delta, która wspiera bardzo mocno polskie strzelectwo długodystansowe.

 

Kuba Wolski uczestnik “Hells Kitchen” propagator dziczyzny tu na stoisku Polskiego Związku Młodzieży Łowieckiej.

 

 

Galeria:

 

Przeczytaj także

Reklama

News