wtorek, 18 czerwca, 2024

Ekstremalny weekend na poligonie w Drawsku

Share

 

W imieniu Organizatorów zapraszamy na piątą  edycję eventu strzeleckiego opartego na wieloboju kulowym. „Extreme Weekend” przygotowany przez Fundację Las i Woda, redakcję programu „Darz Bór” , Wojskowy Klub Strzelecki „Poligon Drawski”, oraz Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych Drawsko. 

portalstrzelecki jest partnerem medialnym tej imprezy. Będziemy na żywo relacjonować jej przebieg w naszych mediach społecznościowych a po zakończeniu imprezy ekstremalnie szybko dostaniecie podsumowanie z galerią.

Rejestracja trwa do 19 czerwca. Link do rejestracji znajdziecie na końcu tego artykułu. Mamy dla was wejściówki z 50% rabatem więc zalajkujcie naszą stronę na FB

To jedyny w Polsce sprawdzian umiejętności strzeleckich dla myśliwych, strzelców długodystansowych, taktycznych i wojskowych, w którym można sprawdzić się w trafianiu do różnych celów – nie tylko tarcz, umieszczonych na odległościach od 20 do nawet 1000m!

Każdy kto zdecyduje się na wzięcie udziału w naszej imprezie, może spodziewać się – NIESPODZIEWANEGO! Już pierwsza edycja pokazała, że często duże doświadczenie strzeleckie, umiejętność trafiania do celów na bardzo dużych dystansach lub perfekcyjne posługiwanie się optyką były niewystarczające by sprostać wymaganiom stawianym przez organizatorów. 

Tegoroczna impreza odbędzie się na strzelnicy Studnica  w dniach 02.-04.07.2021

Wszyscy uczestnicy pierwszego dnia budują miasteczko namiotowe, gdyż aby brać udział w naszej imprezie – trzeba trzy dni spędzić w prawdziwym obozowisku, pod namiotem!

Pierwszy dzień to także trening strzelecki, podczas którego każdy będzie miał możliwość odpowiedniego ustawienia swojej optyki i broni. Cele umieszczone będą na dystansach od 100 do 800 metrów, a może nawet 1200! Będą osie pokazowe z różną bronią, optyką i amunicją. Znajdzie się tu coś dla każdego pasjonata strzelectwa. Pistolety, broń automatyczna, broń śrutowa, broń historyczna, broń dla myśliwego, ale i dla strzelca sportowego. Oprócz broni będzie tu także pokaz i testy  optyki ze stajni Swarovski OPTIK.  Będzie także możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w strzelaniu do …latających spodków! W nocy też nie pozwolimy Wam odpocząć bo chcemy dać Wam szansę strzelić sobie z noktowizorów lub termowizorów i to zamontowanych na waszej broni! Spróbujecie także swoich sił w naszym turnieju gdzie trzeba zgasić latarkę! Jednym strzałem i to na odległość… na razie zostanie to tajemnicą! Myślicie że to łatwe… od trzech lat nie udało się to jeszcze nikomu, choć pewna Pani, była naprawdę blisko! 

Drugi dzień to zmagania turniejowe, gdzie trzeba będzie poradzić sobie w trafianiu do celów statycznych, ruchomych i bardzo nietypowych,  ustawionych lub poruszających się na dystansach od 20 do nawet 600m! Strzelanie będzie odbywało się z różnych postaw, które będą czasami bardzo zaskakujące! Na trzech osiach strzeleckich będzie przygotowane kilkanaście stage’ów, gdzie uczestnicy, oprócz swojej broni, będą zmuszeni do trafiania celów przy użyciu innej broni  – wojskowej,  sportowej- śrutowej, a może nawet krótkiej – którą to zapewnią organizatorzy! Dla najlepszych strzelców przewidziane są nagrody – puchary i dyplomy, oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez naszych partnerów, oraz sponsorów! W tym roku dzięki współpracy z firmą Kaliber.pl, oraz markom Franchi i Burris nagrodami będą broń i optyka tych marek. 

Będą także inne ciekawe – niespodzianki! 

Podczas całego eventu każda z obecnych tam osób będzie miała możliwość przetestowania samochodów terenowych FORD dostarczonych przez FORD RAD MOTORS z Radomia oraz Qadów i pojazdów ATV marki Polaris w jeździe po bezdrożach poligonowych.  Przez cały czas trwania imprezy o podniebienia uczestników zadba nasza ekipa z Fundacji Las i Woda pod okiem naszego nowego szefa Kuchni Extreme Weekend, który zapewne zaskoczy wszystkich swoim pomysłem na smakowite dania. Będą serwowane doskonałe potrawy przygotowane z najlepszego polskiego mięsa „Dziczyzny” – dostarczonej przez lokalne koła łowieckie oraz firmy współpracujące z naszą Fundacją! „Dzika Kuchnia” dla wszystkich uczestników przez trzy dni dostępna będzie w formule All inclusive! Więc nikt nie musi martwić się o to, że wróci do domu głodny!

Dość powiedzieć że ostatnio nasi uczestnicy zjedli…1200 jaj, 280 wildburgerów, prawie 250 szaszłyków, 150 bochenków chleba, 200 bułek, 40 kg pomidorów, 40 kg kiszonych ogórków, 20 kostek masła, 70kg wędlin z dzika, Jelenia, sarny, 260 szt. białej kiełbasy, 500 szt kabanosów, 450 porcji grochówki, 300 porcji gulaszowej, 3 pieczone dziki, 120 słoików pasztetów, 10 kg smalczyku z jabłkiem z dzika! Gdy podsumowaliśmy ile w sumie mięsa dzikich zwierząt zużyliśmy do gotowania to wyszło, że było to 13 dzików, 5 saren i jeden Jeleń… Wiemy że wszystkim smakowało! Pragnienie  ugasiliśmy  ok 800 butelkami różnych napojów gazowanych i 500 butelkami wody, 🙂

Aby sprostać wymaganiom turniejowym trzeba zabrać ze sobą na nasz event broń strzelecką w kalibrze co najmniej 223 ale nie większym niż 338 Lapua Magnum,  oraz minimum 80 szt amunicji. Na trening warto przygotować również kilkadziesiąt, a może troszkę więcej  sztuk amunicji – choć to zależy od preferencji uczestników. 

W czasie całej imprezy strzelcy, ale również osoby towarzyszące, będą miały możliwość przetestowania broni, amunicji i optyki pod okiem instruktorów strzelectwa. Odbędą się pokazy broni wojskowej, kulinarne, a także inne, które mają za zadanie umilić czas wszystkim uczestnikom. 

Konkurencje strzeleckie przygotowywane są przez Przemka Malca – prowadzącego program „Darz Bór”, Marcina Czerwińskiego – z Wojskowego Klubu Strzeleckiego „Poligon Drawski” , oraz Macieja Krawczaka pasjonata strzelectwa „taktycznego” i długodystansowego, oraz… samego „Jankesa” -czyli Mariusza Jankowskiego -naszego prezesa Wojskowego Klubu Strzeleckiego „Poligon Drawski”.  

W czasie strzelania powtórzymy oczywiście najbardziej oczekiwane i znane już konkurencje, jak choćby latający rzutek, oraz …. więcej Wam nie zdradzimy! Bo po prostu, po naszej ekipie możecie Spodziewać się Niespodziewanego!

Darz Bór Extreme Weekend tu bycie najlepszym strzelcem już nie wystarczy…!

Przyjedź i sprawdź się czy jesteś tak dobry jak myślisz! My udowodnimy, że nadal musisz jeszcze dużo popracować :)! Rejestracja na stronie www.extremeweekend.pl

 

 

Przeczytaj także

Reklama

News