Reklama

Drugie weekendowe warsztaty Delty odbyły się w Zielonce na poligonie Wojskowego Instytutu Technicznego Uzbrojenia. Były to warsztaty dla każdego, kto poważnie chce poprawić swoje strzelanie długodystansowe. To nie była rywalizacja z innymi. To rywalizacja z samym sobą. Doświadczeni strzelcy. Strzelcy sportowi. Myśliwi. Strzelcy dynamiczni. Każdy może być lepszy.

Long Range Weekend October ’22 – Patronat Honorowy 18 Dywizji Zmechanizowanej im. gen. broni Tadeusza Buka na czele z Dowódcą Żelaznej Dywizji gen. bryg. Arkadiuszem Szkutnikiem.

Jako portalstrzelecki.pl mieliśmy przyjemność uczestniczyć w drugich warsztatach Delty w Zielonce. Strzelcy mieli możliwość podnoszenia swoich umiejętności na różnych torach strzeleckich od na prawdę dalekich dystansów poprzez mid-range PRS do torów 200/300 m dla posiadaczy kalibru.22LR.

Coraz więcej strzelców podchodzi do testu Thomasa Houglanda. Jest to tet umiejętności strzeleckich. W czasie jednej minuty należy oddać celny strzał na dystansie powyżej 500 m. Cel o średnicy 35 cm. Kondycja broni: bębny lunety ustawione “na zero”, pozostałe manipulatory na minimum, zamek w tylnym położeniu, nabój w magazynku leży obok broni. Osłony lunety zamknięte.

“Szczególnie zależy nam na strzelcach początkujących” mówi Grzegorz Matosek zarządzający Firmą DELTA. Uczestnictwo w warsztatach daje możliwość przyswojenia dużej wiedzy w krótkim czasie. Połączenie teorii przekazywanej indywidualnie strzelcom przez doświadczonych instruktorów i możliwość sprawdzenia jej natychmiast na osi strzeleckiej w konkretnej sytuacji. Wykłady gości specjalnych Eduardo Abril de Fontcuberta i prof. Jerzego Ejsmonta sprawiły, że uczestnicy warsztatów w większości zrealizowali założone cele.

W warsztatach oprócz strzelców cywilnych brali udział żołnierze Wojska Polskiego, strzelcy wyborowi z 19 Lubelskiej Brygady Zmechanizowanej oraz 1 Warszawskiej Brygady Pancernej podlegli 18 Dywizji.

Należy tu przypomnieć ostatnie sukcesy strzelców z dziewiętnastki:

East Bullet Holes 2022:
1 miejsce indywidualnie w kategorii standard 🥇
2 miejsce w kategorii Magnum 🥈
2 miejsce drużynowo kategoria Magnum 🥈

Zapraszamy do komentowania pod artykułem. Będziemy wdzięczni za wszelkie Wasze komentarze.

 

6 KOMENTARZE

 1. Gratuluję perfekcyjnie zorganizowanej imprezy. Szczególnie dziękuję Markowi Sowie i Michałowi Piechocie za pomoc, cierpliwe wyjaśnianie wielu zagadnień początkującym Kolegom, a i ja do nich się zaliczam.

 2. Test Thomasa Houglanda to świetna incjatywa!!!

  Za każdym razem na warsztartach delty podchodzę do niego kilka razy i innym też polecam. Warunki są na tyle zmienne plus 3 nieoczywiste odległości gongów, że za każdym razem jest to nowy test.

  Uczy on:

  Błyskawicznego i bezbłędnego ustawienia lunety to strzelania na danym dystansie. Paralaksa elewacja wiatr

  Błyskawicznego przyjęcia prawidłowej i powtarzalnej postawy

  Błyskawicznej identyfikacji celu

  Błyskawicznej i prawidłowej oceny wiatru – tu nie ma czasu na wyczekiwanie

  Wymusza bezbłędny Manual karabinu plus ergonomie ruchów
  Tylko bezbłędne wykonanie tych czynności gwarantuje trafienie w cel.
  Naklejka Elite to już odrębna sprawa

  I na koniec… Jeżeli ktoś chce wiedzieć, czy jego umiejętności nadają się w razie W… to zaliczenie tego testu za każdym razem to absolutna podstawa

Zapraszamy do komentowania!