niedziela, 19 maja, 2024

Bochnia Open

Share

Przed nami “I Runda Bochnia Open”, a o ich zupełnie nowej formule rozmawiam z Rafałem Walczowskim.

DT: Już 17 maja rozpoczynacie nową formułę zawodów strzeleckich na strzelnicy Bochnia Pogwizdów na osiach do 400 metrów. Na czym będzie polegała ta nowa formuła?

RW: Będą rozegrane konkurencje karabinowe: Trójbój 200,300 i 400 m, znane chociażby z naszych zawodów Long Range Euro Cup w Drawsku Pomorskim, w następujących klasach sprzętowych Sniper, Sniper-Open i Semi-Auto oraz Karabin Historyczny Wojskowy i Open na odległościach 200 i 300 m. Dodatkowo po latach chcemy powrócić na poważnie do przeprowadzanych kiedyś w Krakowie i Siemianowicach zawodów Benchrest – rozgrywanych na skupienie ze stołów również na odległościach 200 i 300 m.

DT: Czy dla miłośników broni krótkiej przygotowaliście coś specjalnego?

RW: Tak, proponujemy rywalizację pistoletową w unikalnej formule Handgun LongRange, w której połączymy dynamikę ze strzelaniem do celów (większości reaktywnych) umieszczonych na odległościach 20-90 metrów. Na pewno będzie to ciekawe wyzwanie zarówno dla strzelców dynamicznych, jak i precyzyjnych.

DT: Dziękuję za rozmowę, do zobaczenia na strzelnicy Bochnia Pogwizdów.

 

Darek Topyła
Darek Topyłahttps://portalstrzelecki.pl
Redaktor naczelny Portalu Strzeleckiego. Pomysłodawca i założyciel serwisu internetowego portalstrzelecki.pl, strzelec sportowy, dalekodystansowy, myśliwy. Instruktor strzelectwa sportowego, sędzia PZSS kl. III. Sędzia i instruktor strzelectwa myśliwskiego. Autor rozwiązań informatycznych dla organizatorów zawodów strzeleckich. Pomysłodawca aplikacji webowej shooterstats.pl.

Przeczytaj także

Reklama

News