poniedziałek, 22 lipca, 2024

Badania okresowe myśliwych

Share

Obowiązek przeprowadzania przez myśliwych okresowych badań lekarskich (w tym okulistycznych) i psychologicznych został wprowadzony w ustawie o broni i amunicji cztery lata temu. Jest interpretowany w ten sposób, że badania po raz pierwszy trzeba przeprowadzić do kwietnia 2023 r.

Sejmu RP, w dniu 25 stycznia br., Sejm RP przegłosował ustawę o zmianie ustaw w celu likwidowania zbędnych barier administracyjnych i prawnych.

Jedną ze zmian wprowadzoną ww. ustawą jest zmiana przepisów ustawy o broni i amunicji, polegającą na wykreśleniu obowiązku okresowych badań dla myśliwych. DRUK

Teraz Senat RP zajmie się projektem. Następnie, w zależności od decyzji Senatu RP, ustawa trafi z powrotem do Sejmu lub do podpisania przez Prezydenta RP.

Komentarz redakcji:

Media bardzo interesują się tą sprawą. Daje się zauważyć dużą polaryzację opinii na ten temat. Portale lewicowe jak zwykle są za badaniem myśliwych. Środowisko myśliwych już praktycznie odtrąbiły sukces. Jeden z portali rolniczych tak zatytułował zwój artykuł o badaniach “Myśliwi nie chcą badań lekarskich i psychologicznych. Ilu ludzi jeszcze przez to zginie?”. Gazeta Wyborcza napisała w tytule, że to “Wstyd i hańba”.

Jak ja lubię te tytuły ze znakiem zapytania na końcu a także te wznoszenie się na wyżyny psychologiczno – filozowiczne.

Prawda jest taka, że ustawa dalej jest procedowana i nic jeszcze nie wiadomo.

Przeczytaj także

Reklama

News