wtorek, 5 grudnia, 2023

Wszyscy Polacy z medalami na Słowacji

Share

W ten weekend rozgrywał się ostatni finałowy mecz w ramach PRS Europe Series organizowany przez naszych przyjaciół z RDA i PRS Sloviakia. Było to niezapomniane święto strzelców PRS rozgrywające się w wspaniałej scenerii strzelnicy w Cachcice.

Warunki pogodowe na strzelnicy

Strzelnica RDA jest jedna z trudniejszych pod względem technicznym biorąc pod uwagę zmienne warunki pogody, zmieniający się wiatr, występujące rotory, znany temperatury, ciśnienia itp. – praktycznie w ciągu jednego meczu zawodnicy zmagali sie z dwoma lub trzema skrajnymi warunkami.

Walka do końca

Intensywność i organizacja torów pokazała, ze nawet najlepsze karabiny wyczynowe przestawały współpracować. Niestety nie ominęło to naszych reprezentantów, problemy techniczne omal nas nie pokonały… ale duch polskiej reprezentacji jest silny i walczyliśmy do końca.

Strategia okazała sie skuteczna bo finalnie nasza reprezentacja stanęła na podium praktycznie w każdej klasie. Nie zawiedli zarówno najstarsi jak i najmłodsi strzelcy – dwa złote medale w senior i open – Gratulacje dla Mariusza Szydłowskiego i Karola Janczewskiego (ta sama ilość punktów co open pro to imponujące osiągniecie). W klasie Tactical 308 Win Kamil Januszyk i Kamil Bania pokazali, że nasze „standardy” to najwyższa półka strzelecka (Kamil Januszyk II miejsce, Kamil Bania III miejsce). I na koniec Semi-Auto, w której Marek Pyka wywalczył III miejsce.

Za chwile kolejny sezon, w którym nie może zabraknąć strzelców PRS Polska! Kalendarz na następny rok już gotowy!

Dorobek medalowy Polaków:

  • Karol Janczewski I miejsce w kategorii Open
  • Mariusz Szydłowski I miejsce w kategorii Senior
  • Kamil Januszyk II miejsce w kategorii 308W (tactical)
  • Kamil Bania III miejsce 308W (tactical)
  • Mrek Pyka III miejsce w semi-auto

G

Gratulacje!

Przeczytaj także

News