poniedziałek, 15 lipca, 2024

Weekendowe strzelanie PRS w Ostródzie

PRS SERIES POLAND

Share

 

W miniony weekend sześćdziesięciu strzelców spotkało się w Ostródzie na zawodach Zimowy Snajper i pierwszym meczu polskiej Ligi PRS – PRS Series POLAND.

Pogoda: temp- 0-2 st. C, Wiatr z g. 11. do 8 m/s, ciśnienie 1015 hPa, duży opad śniegu.

LINK DO WYNIKÓW – ZIMOWY SNAJPER

LINK DO WYNIKÓW- PRS MATH 1

Sobota

Zimowy snajper to znane zawody organizowane już od 14 lat przez Michała Jaroszyńskiego- Wolframa. Poprzednie edycje odbywały się na lubianej przez zawodników strzelnicy w Marcinkowie. Wielobój nie mający tajemnic, który wciąż jest emocjonujący i zaskakujący ponieważ cztery setne sekundy potrafi przesunąć zawodnika o 5 czy 6 miejsc w rankingu.

PRS SERIES POLAND

Tym razem ze względu na pogodę strzelaliśmy na 100 m jednak dalej nie było to łatwe gdyż do biura zawodów docierały puste tarcze.

PRS SERIES POLAND
PRS SERIES POLAND

 

Niedziela

W niedzielę zawodnicy zmierzyli się w pierwszym meczu Ligi PRS. Organizacją ligi w Polsce zajmuje się PRS POLAND SERIES. Zawody zostały rozegrane na strzelnicy IBION w Ostródzie. To obiekt z dużym potencjałem. Już za kilka tygodni będzie można skorzystać z celów ustawionych na dystansie ponad 600 metrów. Dostępność komunikacyjna strzelnicy jest bardzo dobra dzięki bliskości trasy S7. Nawet z Lublina jedzie sie tam niecałe 4h.

Mecz nr 1  to sześć torów strzeleckich.

PRS SERIES POLAND

Postawa dosyć stabilna, niektórzy zawodnicy używali tripodu jako podpory tylnej. Zaproponowana sekwencja ostrzelania celów dosyć intuicyjna i łatwa do zapamiętania. Warunek “Hit to move on” czyli zawodnik mógł przejść na kolejny cel po trafieniu w poprzedni.

PRS SERIES POLAND

Prosty tor, dwie odległości, stanowiska do wyboru, przejście po ostrzelaniu celu. Zdecydowanie tylko poduszka z przodu najlepiej przymocowana do broni. konieczne dobre wyważenie karabinu.

PRS SERIES POLAND

Tor bardzo podobny do poprzedniego.

PRS SERIES POLAND

Chyba najtrudniejszy tor na zawodach. Posiadacze dużych tripodów i dobrze wyważonej broni mieli tutaj dużo łatwiej.

PRS SERIES POLAND
PRS SERIES POLAND

Gratulacje dla zwycięzców!

Wielkie uznanie dla Organizatorów zawodów, którzy stanęli na wysokości zadania. Wszystko się sprzysięgło przeciw nim w ten zimowy weekend. Pogoda płatała figle co powodowało opóźnienia. Determinacja obsługi zawodów doprowadziła jednak do odstrzelenia wszystkich torów strzeleckich. Tylko jeden tor został zmieniony. “Zimny strzał” w sobotę został przeniesiony z 300 m. na 100 m, ponieważ opady śniegu nie pozwalały na przeprowadzenie strzelania na pierwotnym dystansie.

Najlepszy zawodnik zdobył 70% możliwych do uzyskania punktów. To świadczy o bardzo wysokim poziomie zawodów. Organizatorzy zapowiadają, że w przyszłości będą starali się tak ustawiać tory żeby zwycięzca uzyskał około 90% punktów.

Tego typu zawody wyznaczają nowy kierunek nie tylko mody strzelnicowej ;-), ale i konieczność wysokiego poziomu wyszkolenia zawodników.

 

 

 

Przeczytaj także

Reklama

News