poniedziałek, 15 kwietnia, 2024

PRS Italia European PRO Series Match 2: składy drużyn i sprawy organizacyjne

Share

Znamy składy drużyn w drugim meczu serii PRS Italia European PRO. Łącznie mamy 106 strzelców z 15 krajów, po sześciu rezygnacjach z różnych powodów, takich jak kontuzje, brak dostarczenia broni na czas czy inne problemy. Mimo to, nadal jest to imponująca liczba zawodników.

Składy drużyn możecie uzyskać że strony Ultimate Ballistic.

Jeżeli chcecie śledzić zawody to zapraszam na profil FB naszego Przyjaciela Davide Pisenti https://www.facebook.com/Davide.Pisenti

W każdej drużynie został wyznaczony Lider Grupy (Squad Leader), który będzie zarządzał swoją drużyną, koordynując się z oficjalnymi sędziami strzelnicy, których będzie od trzech do czterech na każdym etapie.

Strzelcy powinni unikać rozmów z sędzią (RO) typu “oh, to trafienie NA PEWNO TRAFIŁ!”. Protesty będą rozpatrywane z udziałem lidera drużyny. Organizatorzy chcą uniknąć dyskusji na torach, które jak się niektórzy już mieli okazję przekonać we Francji do niczego dobrego nie prowadzą.

Przed odprawą, liderzy drużyn wezmą udział w losowaniu, podczas którego każdej drużynie zostanie przydzielona ich harmonogram strzelań.

Rotacje zostały rozdzielone w taki sposób, aby wszystkie drużyny mogły mieć podobne warunki odnośnie wiatru, miraży i pozycji słońca. Kto zacznie strzelać rano pierwszego dnia na długich dystansach, będzie to robił również po południu następnego dnia. Nie jest możliwe jednak zapewnienie wszystkim drużynom identycznych warunków, zwłaszcza gdy odbywa się osiem torów jednocześnie, ale drużyny będą miały bardzo podobne warunki, aby móc konkurować w równych warunkach.

Pogoda jest jednak nieprzewidywalna, a losowanie zadecyduje o reszcie.

Powodzenia!

Zdjęcie tytułowe przedstawia teren strzelnicy położonej niedaleko miejscowości Colesalvetti. Ten obiekt jest dobrze znany polskim strzelcom. Dwukrotnie gościliśmy tam na zawodach par snajperskich SKIRITAI EXTREME SNIPER COMPETITION z Pawłem Stempniakiem. Odbywały się tutaj także zawody Kahles CUP.

*Cyprysy w Toskanii, często sadzone wzdłuż dróg, są nie tylko ikonicznym elementem krajobrazu tego regionu, ale także pełnią kilka praktycznych i symbolicznych funkcji.

Fot. Mariusz Szydłowski

Darek Topyła
Darek Topyłahttps://portalstrzelecki.pl
Redaktor naczelny Portalu Strzeleckiego. Pomysłodawca i założyciel serwisu internetowego portalstrzelecki.pl, strzelec sportowy, dalekodystansowy, myśliwy. Instruktor strzelectwa sportowego, sędzia PZSS kl. III. Sędzia i instruktor strzelectwa myśliwskiego. Autor rozwiązań informatycznych dla organizatorów zawodów strzeleckich. Pomysłodawca aplikacji webowej shooterstats.pl.

Przeczytaj także

Reklama

News