poniedziałek, 15 lipca, 2024

Mistrzostwa Europy w pistolecie IPSC w Belgradzie

Share

Od 9 do 13 września w Belgradzie będą trwały Mistrzostwa Europy w pistolecie IPSC. Strzelcy z Polski, biorący udział w zawodach, będą wyekwipowani w najnowszy sprzęt oraz ubiory Helikon-Tex. Firma Helikon-Tex od lat wspiera polski sport strzelecki.

Oficjalna reprezentacja kraju liczy 22 osoby – nigdy wcześniej nie było ich tak wielu na zawodach tej rangi. W składzie są trzy drużyny narodowe w klasach: Open, Standard i Production.
W każdym z teamów znajdą się czołowi zawodnicy z rankingu Pucharu Polski w 2018 roku.
Drużynę narodową w klasie Open poprowadzi nasz najbardziej utytułowany zawodnik, wielokrotny Mistrz Polski, nie tylko w strzelaniach pistoletowych IPSC, Marcin “TaśTaś” Tausiewicz.
W klasie Standard prym wieść ma Maciej Muniak, który był zwycięzcom Pucharu Polski w minionym roku, a w klasie Production zdobywca drugiego miejsca w sezonie 2018 – Marcin Jurkowski.
Oprócz zawodników w drużynach narodowych w rywalizacji indywidualnej pod oficjalną biało-czerwoną flagą brać będzie jeszcze udział dziesięciu innych zawodników, także z czołowych miejsc zeszłorocznego Pucharu Polski.

Na uwagę zasługuję dobrze zapowiadająca się Gabriela Helbin, która mimo młodego wieku (w przed dzień zawodów skończy bowiem dopiero 15 lat) już strzela lepiej niż wielu strzeleców z większym doświadczeniem w IPSC.

W Mistrzostwach Europy w pistolecie IPSC (Belgrad, 9/14.09.2019) będzie startować ponad 700 strzelców z całej Europy.
Przez 5 dni zmagań każdy z zawodników odda minimum 460 strzałów na specjalnie przygotowanych 24 torach.
Strzelania będą odbywały się w dwóch turach (przed obiadem i po nim), a w sobotę 14.09 będzie oficjalna ceremonia wręczenia nagród.

Strzelcy zostali wyposażeni kompleksowo w ubiory i sprzęt Helikon-Tex, m.in. w systemy przenoszenia broni krótkiej Multi Pistol Wallet, spodnie Urban Tactical Pants, kurtki Trooper, torby EDC Sling Backpack, czapki Logo Cap ze specjalnymi wycięciami umożliwiającymi komfortowe noszenie słuchawek ochronnych.

Trzymajcie kciuki za Naszych!

red.

Przeczytaj także

Reklama

News