sobota, 22 czerwca, 2024

Long Range Mykita wywiad z organizatorem

Share

 

Mykita Rifle Series MRS to seria zawodów w strzelaniu dynamicznym, która jest już z nami siedem lat. W zależności od warunków odbywają się dwie lub trzy rundy Mid Range Mykita i jedna Long Range Mykita. Jutro zamykamy rejestrację na Longa. Jako, że jesteśmy jako Portal Strzelecki od początku z Mykitą to mamy informacje z “pierwszej ręki” co tam “chłopaki” przygotowali na najbliższe “spotkanie” na największym w Europie poligonie wojskowym.

Najblizsza Mykita to typowe strzelanie dynamiczne na długim dystansie. Możesz uchylić Rabka tajemnicy na temat tego co przygotowaliście z Ekipą?

Rewolucji robić nie zamierzamy, idziemy raczej w kierunku ewolucji 😉

Największą nowością w tej edycji to otwarcie klasy sprzętowej Production Rifle 308, czyli klasyka. To nas cieszy najbardziej i mamy też nadzieję, że przekona strzelców, którzy mają zajawkę strzelać dalej niż 500 metrów z kalibru 308 W, a do tego z karabinu „out of the box”.

Mykita to punkt obowiązkowy w kalendarzu zawodów strzeleckim dla dużej grupy polskich strzelców. Jak udaje się Wam robić te zawody od tyłu lat z tą samą ekipa, która, dodajmy pracuje za miskę ryżu?

Dzięki. Cieszy nas to, że formuła zawodów zaproponowana przez nas przypadała do gustu sporej ilości zawodników. W sumie to pierwsze zawody „PRS like” w Polsce. Ekipa, która tworzy zawody, to ludzie, którzy znają się i utrzymują ze sobą kontakt od przeszło 20 lat. Razem służyli, pracowali, robili różne dziwne rzeczy. Konkretna ekipa klarnetów. Natomiast służba Ojczyźnie nauczyła nas robić za przysłowiową „miskę ryżu”, a do tego czerpać z tego fun.

Dodatkowo, zwody Mykita, to nie strzelania rankingowe. To zawody strzeleckie, na których zdobywa się „sławę i uznanie” 😉  To swego rodzaju wydarzenie kulturalno-sportowe, dzięki któremu następuje również integracja środowiska strzeleckiego w kraju.

Wasze zawody oprócz rywalizacji sportowej niosą coś jeszcze. Macie misję, która od początku Wam przyświeca. Stało się to jeszcze bardziej widoczne gdy za wschodnią granicą rozpoczęła się wojna.

Misja, o której wspominasz, towarzyszy nam od naszych pierwszych wspólnych projektów. Poczynając od zawodów Tactical Warrior Challenge (pierwsza edycja została zorganizowana w 2014 roku), które bez wątpienia były „konkretnym start-upem” w czasach kiedy to robiliśmy. Natomiast pierwsza edycja zawodów MYKITA została zorganizowana w 2016 roku. Naszą misją jest przede wszystkim uświadomienie i wskazanie zawodnikom, poprzez rywalizację sportową poziomu ich warsztatu strzeleckiego. Miało i wciąż ma to na celu podnosić poziom wyszkolenia strzelców cywilnych i nie tylko, w naszym kraju.

W końcu osoby, które dysponują pozwoleniem na broń palną, to w większości osoby, dla których pojęcie Ojczyzna, to coś więcej niż nadruk na koszulce. To ludzie, którzy w godzinie „W” będą zasilać szeregi różnych formacji aby wspólnie bronić naszej Ojczyzny. To, że cel naszej misji był słuszny, poniekąd pokazała sytuacja u naszego sąsiada za wschodnią granicą.

Dziękuję za wywiad i do zobaczenia w Drawsku Pomorskim!

LONG RANGE MYKITA w Drawsku Pomorskim 12-13 sierpnia – REJESTRACJA

Jesteśmy patronem medialnym i na żywo będziemy dla Was relacjonować LRM.

fot. GMC Green Man Clan

Przeczytaj także

Reklama

News