niedziela, 19 maja, 2024

Kto otrzymał powołanie do Drużyny Narodowej PRS na Mistrzostwa Europy

Share

 

Rok 2023 był pełnym rokiem działania ligi PRS Poland Series. W tym roku odbyło się dziewięć (9) meczy rankingowych wraz z finałami. Warunki ligi spełniło w bocznym zapłonie 37 zawodników, oraz 31 w centralnym. A były nimi starty w dwóch (2) meczach rankingowych oraz finale ligi. W sumie w zawodach wzięło udział 90 zawodników w bocznym zapłonie i 80 w centralnym.

W tym roku gościli w Polsce zawodnicy z Litwy , Łotwy, Czech, Niemiec, Słowacji. Pokazali oni bardzo wysoki poziom, który dał naszym zawodnikom punkt odniesienia i porównanie poziomu jaki jest w krajach, które przygodę z PRS- em rozpoczęły trochę wcześniej niż my.

O szczegółach dowiecie się od Dyrektora PRS w Polsce Mariusza Szydłowskiego, któremu udało mi się zadać kilka pytań.

PS. W jaki sposób została wyłoniona Drużyna Narodowa?

MS. Po obu finałach, wyłoniliśmy pierwszą w Polsce listę zawodników o największych umiejętnościach. Zgodnie z tymi wynikami, zarząd PRS Poland Series powołał ok 20 zawodników do reprezentowania naszego kraju na tegorocznych Mistrzostwach Europy European PRS Series w Kisber na Węgrzech.

Powołania przyjęło 17 zawodników w klasach Open, Open Lady, Open Senior, Tactical. Reszta z przyczyn zawodowych nie mogła przystąpić do tych mistrzostw.

PS. Dla wielu strzelców to pierwsze starty za granicą.

MS. Tak, Zawody w Kizber będą tak naprawdę pierwszą naszą potyczką z zawodnikami z innych krajów europejskich, w tak licznym składzie. Do tej pory mieliśmy przyjemność rywalizować z częścią z nich w słowackich Cachticach, gdzie regularnie nasi zawodnicy przywozili medale. Zdajemy sobie sprawę z tego iż rywalizacja będzie zacięta, a nasi koledzy z innych krajów. reprezentują bardzo wysoki poziom.

PS. Jaki cel stawiasz przed drużyną?

MS. Naszym celem, jest przetarcie szlaku dla zawodników, którzy do tej pory rywalizowali tylko w Polsce.  Co nie znaczy ze nie mamy szans na medale. W tym momencie jesteśmy skoncentrowani na treningu mentalnym przy wsparciu technik trenerów motywacyjnych i psychologów, co z pewnością ma duży wpływ na start.

PS. Na co należy w szczególności zwrócić uwagę?

MS. Wszyscy zawodnicy przykładają dużą uwagę do bezawaryjności sprzętu i perfekcyjnej elaboracji a także współpracę drużynową i odpowiednią atmosferę.

Zawody będą się rozgrywały na strzelnicy Sooting Farm, która jest położona na trenie nie zalesionym, a to powoduje ze będziemy musieli skupić się oprócz dobrej stabilizacji postaw, na pracy z wiatrem. Ekipa jest zmotywowana, i skupiona na osiągnieciu dobrych wyników.

PS. Jak oceniasz przyszły sezon 2024

MS. Z uwagi na stale zwiększający się udział poszczególnych krajów europejskich w European PRS Series, poziom rywalizacji będzie się stale zwiększał. Już na naszych polskich meczach obserwujemy progres poszczególnych zawodników, dla których PRS stał się głównym rodzajem strzelectwa sportowego.

Bez wątpliwości ważny jest tez sprzęt, wielu zawodników wybudowało sobie karabiny można powiedzieć z Formuły 1 przy pomocy naszych polskich dostawców i dystrybutorów sprzętu strzeleckiego.

Wiadomo że PRS jest dyscypliną która zużywa duże ilości amunicji oraz sprzęt ulega naturalnemu zużyciu, a dzięki naszym sponsorom oraz firmom jesteśmy jako zawodnicy te braki uzupełniać w sposób zaplanowany i płynny.

PS. Finał Ligi obfitował w nagrody jakich na zawodach strzeleckich w Polsce jeszcze nie było. Możesz coś powiedzieć o Sponsorach?

MS. Korzystając z okazji, liga PRS Poland Series wraz z jej zawodnikami, dziękuje sponsorom tego sezonu za mega wartościowy stół z nagrodami, który osiągnął całościowo wartość ok 215 tyś. złotych.

Wszystkich sponsorów można zobaczyć na naszych bluzach reprezentacji ligi w tym sezonie oraz na naszch social mediach.

Przyszły rok zapowiada się również obfitujący w emocje, gdyż już w tym roku do ligi dołączyła Norwegia a co za tym idzie będziemy mieli możliwość strzelania w naturalnym środowisku okraszonym wielkimi ilościami śniegu.

Następne kraje sukcesywnie dochodzą do naszej ligi, wiec mamy pewność ze z biegiem czasu będzie to fantastyczna liga której mottem przewodnim jest :  „All are welcome”

Na przyszły rok zaplanowaliśmy 11 meczy w naszym kraju, kalendarz będzie opublikowany niedługo.

Zapraszamy wszystkich bez wyjątku, do wzięcia udziału w meczach najbardziej otwartej lidzie European PRS Series.

Skład Drużyny Narodowej:

Darek Topyła
Darek Topyłahttps://portalstrzelecki.pl
Redaktor naczelny Portalu Strzeleckiego. Pomysłodawca i założyciel serwisu internetowego portalstrzelecki.pl, strzelec sportowy, dalekodystansowy, myśliwy. Instruktor strzelectwa sportowego, sędzia PZSS kl. III. Sędzia i instruktor strzelectwa myśliwskiego. Autor rozwiązań informatycznych dla organizatorów zawodów strzeleckich. Pomysłodawca aplikacji webowej shooterstats.pl.

Przeczytaj także

Reklama

News