wtorek, 18 czerwca, 2024

Kaliber Shooting Festival 2024: Strzelecki weekend w Maryninie.

Share

W weekend, 8 i 9 czerwca, strzelnica Bellona Marynino (woj. mazowieckie) stała się areną dla jednego z najbardziej prestiżowych i rozpoznawalnych wydarzeń strzeleckich w Polsce – Kaliber Shooting Festival 2024.

To wyjątkowe święto pasjonatów broni i strzelectwa, które od kilku lat cyklicznie przyciąga tłumy uczestników z całego kraju, oferując nie tylko zawody na najwyższym poziomie, ale również możliwość wymiany doświadczeń i testowania nowości sprzętowych. Dużo broni, konkurencji strzeleckich, słońce oraz jedzenie z grilla. Czego chcieć więcej od czerwcowego weekendu?

Dwa dni pełne atrakcji.

Festiwal rozpoczął się w sobotę, 8 czerwca od zawodów Shot-off w kategorii Standard, gdzie zawodnicy zmierzyli się w dynamicznym strzelaniu. Tego samego dnia odbyły się również między innymi zawody Kaliber L1 Strzelba IPSC oraz widowiskowe zawody Cowboy Action Shooting, które z pewnością dostarczyły niezapomnianych emocji, zarówno strzelcom, jak i widzom.

Zawody dla młodzieży do lat 17 w karabinku bocznego zapłonu.

Niedziela 9 czerwca przyniosła równie emocjonujące konkurencje, w tym zawody Shot-off w kategorii Open oraz Zawody Mini Rifle, gdzie strzelcy zmierzyli się w konkurencjach karabinkowych w bocznym zapłonie. Szczególną uwagę warto zwrócić na zawody karabinkowe dla dzieci i młodzieży, które promują bezpieczne i odpowiedzialne obchodzenie się z bronią wśród najmłodszych. W tej konkurencji wzięło udział aż 50 młodych adeptów strzelectwa.

Wyjątkowe możliwości testowania broni.

Uczestnicy festiwalu mieli okazję przetestować ponad 40 jednostek broni na specjalnie przygotowanej osi testowej. Była to niepowtarzalna szansa, aby w praktyce sprawdzić działanie różnych modeli pistoletów, karabinów i strzelb w tym wielu nowości od renomowanych producentów. Warto było czekać na swoją kolej w naprawdę długiej kolejce, aby mieć możliwość strzelenia z ciekawych jednostek broni. Tak więc mogliśmy wybrać, czy chcemy przetestować rewolwer w kalibrze .454 Casull, lub puścić serię full auto z jakiegoś pistoletu maszynowego.

Namiot organizatora z wystawą broni i osią testową obok.

Szkolenia ze strzelania dynamicznego – Strzelba IPSC.

Pod okiem doświadczonego instruktora, Sylwestra Jackowskiego, każdy chętny mógł rozpocząć swoją przygodę ze strzelbą dynamiczną w formule IPSC. Szkolenia odbywało się w oba dni festiwalu i było doskonałą okazją do zdobycia cennych umiejętności i zapoznania się z zasadami strzelectwa dynamicznego.

Specjalne oferty i rabaty.

Sklep Kaliber również przygotował na czas festiwalu specjalne oferty, w tym rabaty sięgające 50% ceny pierwotnej. Był to idealny moment, aby zaopatrzyć się w sprzęt strzelecki i akcesoria w atrakcyjnych cenach. Było też kilku innych wystawców, u których mogliśmy nabyć oferowane przez nich produkty.

Jeden z wystawców obecnych na wydarzeniu

Podsumowanie i wręczenie nagród.

Festiwal zakończył się o godzinię 17:00 w niedzielę, ceremonią wręczenia medali i nagród. Uczestnicy wzięli udział w tomboli, gdzie rozlosowane zostały atrakcyjne nagrody rzeczowe. Kaliber Shooting Festival to nie tylko zawody w wielu dyscyplinach, ale również święto społeczności strzeleckiej, okazja do nauki, wymiany doświadczeń i nawiązania nowych znajomości. Warto wygospodarować sobie weekend, aby wziąć udział w tym rokrocznie organizowanym wydarzeniu.

Przeczytaj także

Reklama

News