wtorek, 18 czerwca, 2024

International Long Range Cup Wiechlice 2022

Share

 

22 kwietnia na strzelnicy w Wiechlicach odbędą się międzynarodowe zawody International Long Range Cup Wiechlice 2022. To nowy obiekt na strzeleckiej mapie Polski. To jest miejsce z dużym potencjałem. Portal Strzelecki wspiera medialnie tą imprezę. Poniżej znajdziecie wszelkie informacje na temat organizacji zawodów a także regulamin.

Data: 22 kwietnia-24 kwietnia 2022

Lokalizacja: Strzelnica Wiechlice, 67-300 Polska / GPS: 51.561946, 15.609367

Uwaga: dla wjazdu z bronią do Polski jest Europejska karta broni palnej. Wymagane jest także pisemne zaproszenie na zawody.

Note: for entry into Poland with a weapon there is a European firearms card. A written invitation to the competition is also required.

Hinweis: Für die Einreise nach Polen mit einer Waffe gibt es eine Europäische Feuerwaffenkarte. Eine schriftliche Einladung zum Wettbewerb ist ebenfalls erforderlich.

Organizacja mistrzostw:
Europejskie Centrum Szkoleniowe Wiechlice
BDS Long Range Sport Group

-Dyrektor meczu: Oliver Seliger

fot. Archiwum BDS Long Range Sport Grup

Wymóg uczestnictwa:

Ze względu na ograniczoną pojemność startową dostępnych jest 80 miejsc startowych, więc każdy strzelec może wystartować tylko w jednej klasie (Standard, Open, Magnum, SemiAuto Standard, SemiAuto Open). Miejsca startowe zostaną przydzielone po otrzymaniu zgłoszeń i wpłat
(Np. Wlata nr 5 miejsce startowe 5 )

Rejestracja:

Od 30 stycznia 2022, godzina 18.00 REJESTRACJA

Wpisowe:
Opłata startowa wynosi 370PLN , opłatę startową należy wpłacić na podane poniżej konto.
Wpisowe jest „zablokowane” i nie podlega zwrotowi. Jeżeli opłata startowa nie zostanie wniesiona w ciągu 2 tygodni od rejestracji, miejsce startowe zostanie ponownie zwolnione.

SPHINX / KALIBER 7,62 JOSEF ULLMANN
Konta Bankowe PLN:
PL90 1090 2011 0000 0001 4267 5200

BIC: WBKPPLPPXXX

Tytulem: nazwisko, imię + Puchar Wiechlice 2022

Harmonogram:
Bezpłatne treningi odbywają się 22.04.2022.
Dni zawodów to 23.04.2022 na 300-600-800m i 24.04.2022 na 1000m. -Czasy rozpoczęcia zostaną przedstawione i podane osobno.
Zawody odbywają się od 9:00 do 18:00.
Każdy strzelec podpisuje swój cel przed rozpoczęciem zawodów.

Klasyfikacje:
Karabiny centralnego zapłonu w kalibrze .223 Remington do .338 Lapua Magnum. Kalibry, które nie są wymienione, mogą zostać zatwierdzone przez Dyrektora meczu na żądanie.
– Bolt Action Standard (.308 Winchster, .223 Remington) maks. 8,5 kg
– Bolt Action Open (wszystkie inne kalibry do 338 LM) maks. 10 kg
– Bolt Action Magnum (.338 Lapua Magnum, 338 Winchester Magnum, 300 Winchester Magnum, 300 Winchester Short Magnum, 300 Norma Magnum, 300PRC, 7mm Winchester Short Magnum, 7mm Remington Short Action Ultra Magnum, 7mm Remington Magnum, 7mm Remington Ultra Magnum) maks. 15 kg
– SemiAuto Standard (.223 Remington i .308 Winchester) maks. 9kg
– SemiAuto Open (wszystkie inne kalibry do .338 LM) max 11kg

Konkurencja nr 1 – 300m
Tarcza – BDS 9
Odległość: 300 metrów
Czas : 10 minut
Ilość strzałów: 10

Konkurencja nr 2 – 600m
Tarcza – BDS 8
Odległość: 600 metrów
Czas: 10 minut
Ilość strzałów: 10

Konkurencja nr 3 – 800m
Tarcza – (ISSF),
Odległość: 800 metrów
Czas: 10 minut
Ilość strzałów: 10

Konkurencja nr 4 -1000m
Tarcza – (ISSF),
Odległość: 1000 metrów
Czas: 10 minut
Ilość strzałów: 10

Ogólna ocena jest oparta na sumie liczby pierścieni uzyskanych dla wszystkich odległości.

Opis zawodów, przepisy bezpieczeństwa i informacje ogólne:

Zasadniczo strzelanie odbywa się leżąc na ziemi. Jeśli nie jest to możliwe, strzelcy mogą również strzelać w pozycji siedzącej, jeśli przedstawią zaświadczenie lekarskie. Należy przywieźć własny stół i krzesło, nie można nawiązać stałego połączenia. W dniach zawodów nie będzie strzelań próbnych. Spektywy nie są dozwolone. Podczas strzelania należy mieć kontakt z bronią.

Broń należy przywieźć na miejsce startu w odpowiednim pojemniku transportowym!

Na żądanie zawodnicy zajmują miejsca.
Przygotowanie
• Na komendę „Załaduj” – broń jest ładowana całkowicie
• Po komendzie „START” – wykonanie strzelania
• Po komendzie „STOP – Rozładuj” – broń jest rozładowywana i sprawdzane jest bezpieczeństwo
• Każdy strzał przed komendą „START” i po komendzie „STOP” prowadzi do dyskwalifikacji

Broń można oprzeć na dowolnym przedmiocie (np. plecaku, torbie strzeleckiej) (nie przymocowana/nie przykręcona). Waga wyposażenia dodatkowego nie może przekraczać 3 kg. Jeżeli pojemnik jest używany jako podpora lub do stabilizacji broni, ten element wyposażenia jest liczony i ważony razem z innym wyposażeniem. Dozwolone jest używanie wszystkich typów dwójnogów. Dopuszcza się stosowanie podpór tylnych/dodatkowych podkładek. Przednie i tylne wsporniki karabinu nie mogą być ze sobą połączone.

Zawodnik może posiadać tylko taką ilość amunicji, jaka jest wymagana do danego strzelania( trzeba pokazać ) Posiadanie większej ilości amunicji spowoduje dyskwalifikację. Awarie broni/amunicji na koszt strzelca.

Opuszczenie pola startowego jest dozwolone tylko po wyładowaniu broni, ustaleniu bezpieczeństwa, sprawdzeniu przez sędziego i odłożeniu broni. Nieprzestrzeganie tego skutkuje dyskwalifikacją. Broń można przewozić wyłącznie w odpowiednim pojemniku (pokrowiec na broń lub podobny) na strzelnicy. Obsługa i Naprawa Broni może odbywać się tylko w STREFIE BEZPIECZEŃSTWA. W strefie bezpieczeństwa zabronione są wszelkie rodzaje amunicji (ostra amunicja, atrapa amunicji do ćwiczeń). Nieprzestrzeganie tego skutkuje dyskwalifikacją.

Sędzia główny ( Dyrektor) podejmuje ostateczną decyzję we wszystkich kwestiach dotyczących organizacji i oceny.

Temat do zmiany:
Organizator zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w związku z wydarzeniami, za które nie ponosi odpowiedzialności.

Darek Topyła
Darek Topyłahttps://portalstrzelecki.pl
Redaktor naczelny Portalu Strzeleckiego. Pomysłodawca i założyciel serwisu internetowego portalstrzelecki.pl, strzelec sportowy, dalekodystansowy, myśliwy. Instruktor strzelectwa sportowego, sędzia PZSS kl. III. Sędzia i instruktor strzelectwa myśliwskiego. Autor rozwiązań informatycznych dla organizatorów zawodów strzeleckich. Pomysłodawca aplikacji webowej shooterstats.pl.

Przeczytaj także

Reklama

News