Do zawodów pozostało ponad miesiąc, a lista zawodników, łącznie z miejscami rezerwowymi liczy już blisko 600 osób. Przed nami dwunasta już edycja międzynarodowych zawodów w strzelectwie długodystansowym Long Shot. Do Wędrzyna koło Gorzowa Wielkopolskiego zawita elita strzelecka z całej Europy. Rejestracja zawodników rozpoczęła się 10 marca i jak informują organizatorzy zapisywać można się już tylko do kategorii History.

Impreza potrwa trzy dni od 26 do 28 kwietnia i odbywać się będzie na strzelnicy OSPWL Wędrzyn, a zawodnicy a klasie Super Magnum rywalizować będą na pasie taktycznym „Trzemeszno”. W tym roku organizatorzy wprowadzili zmianę na zasadzie eksperymentu. Zawodnicy będą mieli możliwość starty w dodatkowej klasie sprzętowej. Jak co roku Long Shot będzie doskonałą okazją do sprawdzenia się, ponieważ możemy tu porównać swoje umiejętności z najlepszymi światowymi strzelcami długodystansowymi. Na liście startowej znajdziemy między innymi zawodników z Niemiec, Anglii, Węgier, Czech, Estonii, Austrii czy Słowacji. Rywalizacja zatem będzie ostra.

Co ciekawe w pierwszym Long Shocie w 2008 roku wystartowało około 40 zawodników. Dziś Long Shot urósł do rangi największych zawodów europejskich w tej formule strzeleckiej.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Klub Strzelectwa Praktycznego DELTA przy współpracy z Centrum Strzeleckim Nietoperek oraz Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych, 17 Wielkopolska Brygada Zmechanizowana oraz OSPWL Wędrzyn.

Zapraszamy do komentowania!