sobota, 27 kwietnia, 2024

Aneta Stankiewicz z Zawiszy Bydgoszcz zwycięża w Ruse, sukcesy polskich strzelców

Share

Zawodniczka Zawiszy Bydgoszcz wygrała zawody strzeleckiej Grand Prix w karabinie pneumatycznym na 10 metrów w słoweńskim Ruse. Polka zgromadziła 252,7 punktów. Druga na podium była Niemka Anne Janssen – 251,4. Na trzecim miejscu uplasowała się Ukrainka Wiktorija Suchorukowa – 230,4.

– Początek 2024 rozpoczął się podobnie jak 2023 się skończył, czyli zwycięstwem w dużej międzynarodowej imprezie. Bardzo dobrze czuję się w finałach, jeśli nie mam większych problemów technicznych strzelam centralne dziesiątki – podsumowuje swoje starty Aneta Stankiewicz. – Mam nadzieję, że ten stan, psychiczny i fizyczny będzie mi towarzyszył w tym roku. Przede mną intensywny sezon, dlatego szczególnie trzeba dbać o te formę, aby dowieźć ją do Paryża.

Aneta Stankiewicz strzelectwo Grand Prix

Julia Ewa Piotrowska (Śląsk Wrocław) zajęła w stawce 60 startujących 15. miejsce. Izabela Kinga Dudek (LOK Tarnów) była 16., Natalia Kochańska (Gwardia Zielona Góra) 29., natomiast Aleksandra Anna Pietruk (Kaliber Białystok) 33.

Wśród mężczyzn w tej konkurencji zwyciężył Niemiec Maximilian Ulbrich – 250,8 przed kolegą z drużyny Maximilianem Dallingerem – 249,7 oraz Sergeyem Richterem reprezentującym Izrael – 228,6.

Lokaty Polaków:

1. Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn),
  2. Michał Chojnowski (Kaliber Białystok),
  3. Tomasz Bartnik (Legia Warszawa).

Startowało 50 zawodników.

Jedenasta lokata w rywalizacji par mieszanych w pistolecie pneumatycznym na 10 metrów przypadła Natalii Król (Śląsk Wrocław) i Grzegorzowi Długoszowi (Gwardia Zielona Góra)i.

Na trzynastym miejscu w stawce 17 startujących uplasowali się Agnieszka Korejwo (Flota Gdynia) i Jerzy Pietrzak (Wawel Kraków).

Triumfowali strzelcy z Armenii Elmira Karapetjan i Benik Chlgatjan pokonując w finale Czechów Veronikę Schejbalovą i Jindricha Dubovego 17:15.

Oficjalnym Sponsorem Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego jest Krajowa Grupa Spożywcza S.A. z marką Polski Cukier.