poniedziałek, 15 lipca, 2024

Kolimator Stryker

Share

Do rodziny produktów Stryker dołączył kolimator. Dla przypomnienia dodam, że Delta Optical ma już lunetę o takiej nazwie.

Kolimator Stryker został zaprojektowany do użycia na platformach AR, strzelbach i pistoletach klasy OPEN. Jednoczęściowa obudowa wykonana z aluminium lotniczego jest odporna na uderzenia. Szerokie pole widzenia i wyraźna kropka 4 MOA pomaga zwiększyć szybkość i precyzję strzału. Zasilany jest baterią CR2023 do której dostęp jest bez demontażu celownika.

Za długą żywotność baterii odpowiada wbudowany detektor przełączający urządzenie w tryb uśpienia podczas braku aktywności.

Obiektyw o rozmiarze 26×21,5mm jest jednym z największych obiektywów stosowanych w kompaktowych kolimatorach otwartych na rynku.

SPECYFIKACJA
Długość: 56,5 mm
Waga: 41,5 g Odporność na wstrząsy: 6500 J
Powiększenie: 1,05 x
Wielkość punktu: 4 MOA
Okres gwarancji: 60 mies

Wraz z kolimatorem producent może dostarczyć akcesoria montażowe, które pozwolą na zamontowanie urządzenia na większości karabinów i pistoletów. W opakowaniu można także znaleźć klucz do regulacji a także bardzo użyteczną i doskonale przylegającą osłonę z elastycznego tworzywa.

portalstrzelecki.pl

Tyle można dowiedzieć się od producenta. A teraz kilka słów od nas.

Nasz kolimator zamontowaliśmy na montażu dedykowanym do karabinków AR-15. Proces przebiegł bardzo sprawnie, wystarczyło dokręcić trzy śruby. Kolimator bardzo ładnie się wycentrował w osi karabinu. Tarczę ustawiliśmy na 50 m. Pierwsze trzy strzały i jesteśmy w tarczy. Drobna korekta i dla sprawdzenia oddajemy 10 szybkich strzałów.

Regulacja kolimatora jest prosta. Jeden klik to 1 MOA na dystansie 50 m.

Przyciski regulacji jasności są umieszczone po lewej stronie. Działają precyzyjnie. Regulacja  jest wystarczająca, zarówno na warunki w pełnym słońcu jak i przy zachmurzonym niebie. Pomimo, że producent deklaruje wielkość punktu 4 MOA ja miałem wrażenie, że punkt jest mniejszy. Może jest to zasługa kształtu kropki gdyż nie widać tu żadnych “rozbłysków” na boki.

Produkt jest wytwarzany w Japonii, montaże są produkowane w Polsce.

portalstrzelecki.pl
Darek Topyła
Darek Topyłahttps://portalstrzelecki.pl
Redaktor naczelny Portalu Strzeleckiego. Pomysłodawca i założyciel serwisu internetowego portalstrzelecki.pl, strzelec sportowy, dalekodystansowy, myśliwy. Instruktor strzelectwa sportowego, sędzia PZSS kl. III. Sędzia i instruktor strzelectwa myśliwskiego. Autor rozwiązań informatycznych dla organizatorów zawodów strzeleckich. Pomysłodawca aplikacji webowej shooterstats.pl.

Przeczytaj także

Reklama

News