sobota, 20 kwietnia, 2024

Puchar Świata w strzelectwie- New Delhi, relacja

Share

Polska reprezentacja wyjechała rywalizować z najlepszymi strzelcami globu podczas Pucharu Świata w New Delhi. W Indiach nasza kadra będzie znajdować się od 18 do 29 marca. Jest to ostatnia impreza tej rangi, która liczy się w walce o miejsca olimpijskie.

19.03.2021

Podczas pierwszych dwóch dni rywalizacji możemy obserwować naszych zawodników na strzelnicy pneumatycznej. Pierwszą rozgrywaną konkurencją był Karabin Pneumatyczny Mężczyzn.
W szranki stanęli Tomasz Bartnik (29 miejsce) oraz Maciej Kowalewicz (31 miejsce). Tego samego dnia na stanowiska strzeleckie stanęły Panie strzelające z broni długiej. To był pokaz siły naszych reprezentantek. Do Finału zakwalifikowały się Aneta Stankiewicz (5 miejsce) oraz Aleksandra Szutko (7 miejsce). Na szczególną uwagę zasługuje dobry start Natalii Kochańskiej, która rywalizację zakończyła na 11 miejscu. O medale Panie będą walczyć kolejnego dnia podczas finału.
Zachęcamy do śledzenia na żywo poczynań Anety oraz Aleksandry.

W tym samym dniu, kiedy karabiniarki będą walczyły o medale Pucharu Świata, do walki włączą się specjaliści w broni krótkiej. Rozegrane zostaną konkurencje indywidualne na 10 metrów. Polskę, wśród Panów będzie reprezentował Grzegorz Długosz , natomiast w grupie żeńskiej wystąpią: Agnieszka Korejwo, Julita Borek oraz Joanna Wawrzonowska.

20.03.2021

Naszym reprezentantom zabrakło trochę szczęścia i znalazły się tuż pod kreską oddzielającą finalistki od reszty stawki. W konkurencji Pistoletu Pneumatycznego 9 miejsce zajęła Julita Borek, Janna Wawrzonowska uplasowała się na 10 miejscu, natomiast tuż za Joanną była Agnieszka Korejwo.

W gronie mężczyzn wystartował Grzegorz Długosz, który zajął 15 miejsce.

21.03.2021

Niedziela to piękne chwile dla naszych zawodników. Rozpoczęliśmy od wygranego pojedynku drużynowego w meczu o brązowy medal kobiet w karabinie. Polska wygrała z silną reprezentacją Indii 17 do 7.
Dobrą passę swoich koleżanek podtrzymały podopieczne trenerki Jolanty Samulewicz. Julita Borek, Joanna Wawrzonowska oraz Agnieszka Korejwo zdobyły srebrny medal.

Tego dnia mieliśmy jeszcze jedną szansę medalową. Do finału z 6 miejsca awansowała Natalia Szamrej. W ostatecznej walce Natalia zdobyła 14 punktów i pozostała na tym samym miejscu, które zajęła w kwalifikacjach.

22.03.2021

Poniedziałek to emocjonująca walka o brązowy medal pomiędzy Stanami Zjednoczonymi i Polską w konkurencji Karabin Pneumatyczny Mixed. Reprezentacja Ameryki w składzie z młodą zawodniczką Marry Tucker oraz będącym w dobrej formie Lucasem Kozeniesky zmierzyli się z Anetą Stankiewicz i mistrzem świata Tomaszem Bartnikiem. Po bardzo dobrej i wyrównanej walce Polska przegrała różnicą 2 punktów, tym samym zajmując czwarte miejsce.

23.03.2021

Panowie strzelali trzy postawy pod znakiem wiatru. Ciężkie warunki atmosferyczne spowodowały, że wyniki całej stawki nie należały do najwyższych. Nasi reprezentanci zajęli dalsze miejsca. Tomasz Bartnik uplasował się na 14 miejscu, natomiast Maciej Kowalewicz zajął 28 miejsce.
Na strzelnicy 25 metrów rozpoczęła się rywalizacja Pań. Po części dokładnej najwyższe miejsce (8) zajęła Joanna Wawrzonowska. Należy przypomnieć, że do finału kwalifikuje się 8 zawodniczek. Czekamy na część szybką, oby Wawrzonowska obroniła swoje miejsce finałowe i tam powalczyła o medale.

24.03.2021

Poranne wiadomości od grupy pistoletowej nie były radosne. Finał odbędzie się bez naszych reprezentantek. Panie i tym razem utworzyły szpaler w tabeli. Joanna Wawrzonowska zajęła 11 miejsce, Korejwo 12 miejsce natomiast Borek 13 miejsce.

Bardzo dobre wieści napływają ze strzelnicy 50 metrowej. Tam pod dwóch postawach na prowadzeniu jest Aneta Stankiewicz z Zawiszy Bydgoszcz, po postawie stojącej i leżącej straciła tylko 7 punktów. Trzymamy kciuki za kolejne strzały!

Stało się! Aneta Stankiewicz wygrała kwalifikacje do finału trzech postaw podczas Pucharu Świata w Indiach. Nie wiele brakowało, aby w finale znalazły się dwie Polki.
Natalia Kochańska zajęła ostatecznie 11 miejsce i zabrakło jej tylko 2 punktów
do znalezienia się w pierwszej ósemce.
Ten dobry występ naszej reprezentacji przerodził się w drużynowy rekord Polski.

10:00 – 10:45 Pre-event Training Pistolet Pneumatyczny Mężczyzn
13:00 Finał 10m Karabin Pneumatyczny Mężczyzn (Na żywo 12:50)
14:30 Finał 10m Karabin Pneumatyczny Kobiet (Na żywo 14:20) – STANKIEWICZ, SZUTKO
14:45 – 16:00 10m Pistolet Pneumatyczny Kobiet
14:45 – 16:00 10m Pistolet Pneumatyczny Mężczyzn
17:30 FinaŁ 10m Pistolet Pneumatyczny Kobiet (Na żywo 17:20)
19:00 Finał 10m Pistolet Pneumatyczny Mężczyzn (Na żywo 18:50)

NIEDZIELA 21.03
08:45 – 09:05 10m Karabin Pneumatyczny Mężczyzn Drużyna (Półfinał)
08:45 – 09:05 10m Karabin Pneumatyczny Kobiet Drużyna (Półfinał) POLSKA
09:00 – 14:00 Skeet Mężczyzn Dzień 2
09:00 – 14:00 Skeet Kobiet Dzień 2
09:00 – 14:00 Skeet Męskie drużyny Dzień 2
09:00 – 14:00 Skeet Damskie drużyny Dzień 2
10:00 – 10:20 10m Pistolet pneumatyczny Mężczyźni drużyna (Półfinał)
15:00 – 15:30 10m Karabin Pneumatyczny Mixed 1-wszy etap
15:45 Finał Skeet Kobiet (Na żywo 15:35)
16:10 – 16:50 10m Karabin Pneumatyczny Mixed 2-gi etap
17:00 Finał Skeet Mężczyzn (Na żywo 16:50)

PONIEDZIAŁEK 22.03
09:00 – 14:00 Skeet Mężczyzn drużyna dzień 3
09:00 – 14:00 Skeet Kobiet drużyna Day 3
09:30 – 10:00 Pre-event Training
10:00 Finał 10m Karabin Pneumatyczny Mixed (Na żywo 09:50)
10:30 – 11:00 10m Pistolet Pneumatyczny Mixed 1-wszy etap
11:45 – 12:15 10m Pistolet Pneumatyczny Mixed 2-gi etap
12:00 – 14:00 Pre-event Training 50m 3 postawy
13:15 Finał 10m Pistolet Pneumatyczny Mixed (Na żywo 13:05)

09:00 – 16:00 Pre-event Training Trap Kobiet I Mężczyzn
09:30 Finał 50m Karabin 3 Postawy Mężczyzn (Na żywo 09:20)
11:15 – 14:00 50m Karabin 3 Postawy Kobiet
12:00 Finał 25m Pistolet Kobiet (Na żywo 11:50)
14:00 – 16:00 Pre-event Training 25m Pistolet Mężczyzn
15:00 – 15:50 50m Karabin 3 Postawy Mężczyzn – drużyna 1-wszy etap
15:30 Finał 50m Karabin 3 Postawy Kobiet (Na żywo 15:20)

09:30 Finał 50m Karabin 3 Postawy Mixed
12:45 Finał 25m Pistolet Mężczyzn (Na żywo 12:35)
14:30 – 16:15 Pre-event Training 25m Pistolet szybkostrzelny Mixed
15:45 Finał Trap Kobiet (Na żywo 15:35)
17:00 Finał Trap Mężczyzn (Na żywo 16:50)

Bartosz Czerniawski
Asystent trenera Kadry Narodowej Juniorów w Pistolecie oraz sędzia klasy Państwowej. Założyciel oraz instruktor firmy szkoleniowej Gun n’ Fun.