Polscy strzelcy w gorącym Rio de Janeiro!

0
412

Polscy strzelcy rywalizowali o przepustkę do Igrzysk Olimpijskich na Pucharze Świata w Rio de Janeiro. Były to trudne zawody dla wszystkich strzelców, gdyż szalejące pożary w Brazylii doszły również do olimpijskiej strzelnicy.
Druga zmiana eliminacji w konkurencji karabinowej 3×40 strzałów kobiet, musiała przerwać strzelanie na około godzinę, ze względu na przeszkadzający dym.

Reprezentacja liczyła jedenastu zawodników oraz trzech trenerów. Większość zawodników
z kadry na Rio w najbliższym czasie będzie brało udział w Mistrzostwach Europy.

Najlepszy występ z całej naszej reprezentacji zanotowała aktualna mistrzyni Europy w pistolecie pneumatycznym (Ppn). Jako jedyna awansowała do finału. Tym razem Klaudia Breś zajęła czwarte miejsce w pistolecie sportowym (Psp).

W Karabinie Pneumatycznym (Kpn) Kobiet najlepszy start zanotowała Natalia Kochańska zajmując 22 miejsce, do finału zabrakło 1,8 punktu. W trzech postawach (K3x40) najlepszy start zanotowała Agnieszka Nagay wynik 1171 dał naszej reprezentantce 14 miejsce, 4 pozycje niżej uplasowała się wspomniana wyżej Natalia.

Rio okazało się trudnym startem dla naszych pistoleciarzy. Panowie w Ppn byli po za pierwszą 40, natomiast w pistolecie szybkostrzelnym najlepszym okazał się Oskar Miliwek i zajął 31 miejsce. W Ppn Kobiet najlepsza była Natalia Król, wynik 571 uplasował wrocławiankę na 22 miejscu.

Należy zaznaczyć, że na zaufanie trenera Kijowskiego zasłużyło dwoje juniorów Aleksandra Szutko (Kaliber Białystok) oraz Maciej Kowalewicz (Gwardia Olsztyn). Młodzi zawodnicy swój występ mogą zaliczyć do poprawnych. W trzech postawach oboje przeszli eliminacje i walczyli w kwalifikacjach, Ola zajęła 26 miejsce, natomiast Maciek 38. W pneumatyku olsztynianin zajął 26 miejsce, a mieszkanka Białegostoku 73 miejsce.

Trener: Andrzej Kijowski

Kolejny start naszych sportowców to Mistrzostwa Europy w Bolonii w terminie 12-23.09.2019. Oczywiście relację z tych zawodów będzie na naszym portalu.