piątek, 29 marca, 2024

Puchar Świata w Nikozji

Share

W Nikozji w dniach 4-13.03.2020 odbyła się kolejna runda Pucharu Świata w strzeleniach do rzutków. Na cypryjskiej ziemi miała miejsce historyczna chwila. Nasi strzelcy zaprezentowali bardzo dobrą formę.

Najważniejszym wydarzeniem było pierwsze miejsce Sandry Bernal w Trapie Kobiet. Reprezentantka Polski zakwalifikowała się z 4 miejsca do finału. Sama rozgrywka finałowa należała już do Bernal, po zaciętej walce zawodniczka Śląska Wrocław zdobyła 44 punkty co wystarczyło, żeby pokonać utytułowaną reprezentantkę San Marino – Aleksandrę Perilli.

Kolejnym pięknym akcentem dla Polski była podwójna obsada finału Skeet Kobiet. Przez sito kwalifikacji z trzeciego miejsca przeszła Natalia Szamrej, natomiast z piątego Aleksandra Jarmolińska. W finale nasze zawodniczki zajęły odpowiednio 6 i 4 miejsce.

Należy również pochwalić Sandrę Bernal i Remigiusza Charkiewicza za występ w Trap mixed team. Nasi zawodnicy awansowali do meczu o brązowy medal. Tam niestety ulegli tureckiej drużynie przy stanie meczu 41:40.

Polska w klasyfikacji medalowej zajęła 3 miejsce razem z Chorwacją, Francją, Szwecją.