czwartek, 28 marca, 2024

Medale na Mistrzostwach Świata w strzelectwie sportowym niepełnosprawnych

Share

Sydney było gospodarzem Mistrzostw Świata w strzelectwie sportowym osób niepełnosprawnych, słabowidzących oraz niewidomych. W dniach 12-18.10. 2019 najlepsi strzelcy walczyli o bycie numerem jeden na świecie. Wśród wyróżniających się sportowców byli reprezentanci Polski!

Polska pod wodzą trenera Marka Maruchy pojechała walczyć o medale, ale również
o miejsca olimpijskie. Jednoznacznie można stwierdzić, że plan został zrealizowany. Nasi zawodnicy pokazali się z bardzo dobrej strony. Z Australii nasi reprezentanci przywieźli medale wszystkich, trzech kolorów oraz dwa miejsca olimpijskie.

Złoty medal zdobyła Barbara Moskal z klubu Podkarpacie Przemyśl, jednocześnie w finale poprawiając Rekord Świata! Pani Barbara rywalizowała w Karabinie Pneumatycznym Stojąc w grupie strzelców z dysfunkcją słuchu. Należy zaznaczyć, że zawodnicy niewidomi
i słabowidzący do tej pory nie uczestniczyli w Igrzyskach Paraolimpijskich. Jednakże
w Tokio mają być zorganizowane pilotażowe konkurencje dla tej grupy sportowców. Nasi zawodnicy oraz trenerzy mają nadzieję, że na kolejnych Igrzyskach Paraolimpijskich konkurencje dla niewidomych i słabowidzących wejdą do kalendarza zawodów.

Również medal indywidualny zdobyła Emilia Babska ze stołecznej Legii Warszawa. Emilia wywalczyła 2 miejsce w konkurencji R3 – karabin pneumatyczny 60 leżąc i tym samym zdobyła przepustkę na Igrzyska.

Srebrny medal, drużynowo wystrzelali Panowie w konkurencji P4. W składzie drużyny
byli: Szymon Sowiński („Start” Zielona Góra), Kacper Pierzyński („Start” Gorzów Wlkp.)
i Sławomir Okoniewski („Start” Szczecin). Natomiast w konkurencji P1 nasza drużyna
w składzie: Filip Rodzik, Szymon Sowiński i Kacper Pierzyński wywalczyła brązowy medal.

Quta place wywalczył również Filip Rodzik! Jest to duży sukces tego zawodnika! Miejmy nadzieję, że nasi strzelcy na kolejnych startach równie dobrze będzie zaznaczać swoją pozycję.

Skład reprezentacji:
Filip Rodzik, Sławomir Okoniewski, Emilia Babska, Szymon Sowiński, Kacper Pierzyński, Katarzyna Orzechowska, Barbara Moskal, Wioletta Zarzecka, Krzysztof Ruszkiewicz.

Awatar użytkownika
Bartosz Czerniawski
Asystent trenera Kadry Narodowej Juniorów w Pistolecie oraz sędzia klasy Państwowej. Założyciel oraz instruktor firmy szkoleniowej Gun n’ Fun.